Šeimų sąjūdis dėl rugsėjo 10-osios mitingo: galimi du variantai


Šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius teigia, kad šiuo metu yra numatomas mitingas Katedros aikštėje, kurio metu piketų ar demonstracijų kol kas nenumatyta. Vis dėlto R. Grinevičius atkreipia dėmesį, kad teismui nusprendus leisti mitingą ir prie Seimo, Vilniuje galėtų įvykti du renginiai.
 
„Gali būti du variantai, jeigu teismas priima teigiamą (sprendimą – ELTA), tai vienas mitingas prie Seimo, kitas prie Katedros“, – žurnalistams trečiadienį teigė R. Grinevičius.
 
Pasak jo, teismo sprendimas paaiškės ketvirtadienį 10 val.
 
Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas neigia planus prie Seimo mitinguoti mažomis grupelėmis iki 15 žmonių.
 
„Nežinau tokių dalykų. Mūsų yra pateiktas prašymas būtent mitingui ir mums nereikalinga po 15 žmonių (rinktis – ELTA), jeigu mes gauname derinimą mitingui“, – patikino Šeimų sąjūdžio vadovas.
 
„Kai visi diskutavo, kas būtų, jeigu ir prie Katedros neleistų, tai aš buvau ištransliavęs, kad yra galimas variantas po 15 žmonių, pradedant Gedimino prospektas 1 iki Gedimino prospektas 54, vadinasi, tai 54 piketai po 15 žmonių. Toks variantas buvo kaip atsarginis, bet mums jis nereikalingas.“
 
R. Grinevičius svarsto, kad prie Seimo galbūt bus rengiamas antimitingas.
 
Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas pabrėžia, kad šiuo metu jokių žygiavimų ar demonstracijų mitinge prie Katedros nėra numatyta. Visgi R. Grinevičius pripažįsta, kad žygiavimas, kuriam leidimas nebuvo išduotas, buvo pagrindinis mitingo akcentas.
 
„Žygiavimas kaip ir pagrindinis mitingo akcentas buvo, jis labai yra stiprus, kaip ir visose valstybėse. Pražygiavimas yra pagrindinis akcentas. (…) Jeigu teismas priims sprendimą, kad stabdo savivaldybės vadinamąjį administracijos direktoriaus dokumentą, tada po teismo sprendimo sėsime, spręsime, gal ir su savivaldybe pasišnekėsime“, – sakė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.09; 07:27
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *