Sekmadienį Petro Porošenka vienas surengė debatus


Ukrainoje prezidento rinkimų kova įgauna vis keistesnių bruožų, – dabartiniam Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai ir politikos naujokui Volodymyrui Zelenskiui nepavykus susitarti dėl debatų datos, sekmadienį dabartinis šalies vadovas vienas dalyvavo „debatuose“ Kijevo olimpiniame stadione.

Po pergalės pirmajame Ukrainos prezidento rinkimų rate V. Zelenskis pasiūlė P. Porošenkai surengti debatus, tačiau abu vyrai siūlė skirtingas datas. Dabartinis vadovas siūlė šį sekmadienį, balandžio 14 d., o komikas V. Zelenskis – ateinantį penktadienį, balandžio 19 d., kai iki antrojo prezidento rinkimų rato bus likusios vos dvi dienos.

Abiem varžovams nepavykus susitarti, P. Porošenka sekmadienį atvyko dalyvauti debatuose Kijevo olimpiniame stadione, tačiau jo oponentas nepasirodė. P. Porošenka stovėjo šalia tuščios tribūnos su V. Zelenskio pavarde ir vienas atsakinėjo į žurnalistų klausimus. 

Manoma, kad P. Porošenka dabar viliasi pasinaudoti tuo, kad jo konkurentas neatvyko į debatus. Politikas pareiškė, kad V. Zelenskis išsigando, nors jis taip ir nebuvo sutikęs su šia debatų data. 

Stadionas patvirtino, kad taip pat gavo prašymą surengti debatus balandžio 19 d., todėl išlieka galimybė, kad V. Zelenskis pasirodys stadione savo pasiūlytu laiku ir pakalbės vienas.

P. Porošenka ir politikos naujokas V. Zelenskis balandžio 21 d. susirungs antrajame Ukrainos prezidento rinkimų rate. 

Pirmajame rate pergalę šventė komikas V. Zelenskis, surinkęs 30,24 proc. balsų. Dabartinis vadovas gavo tik 15,95 proc. balsų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.14; 16:37
print