Sekmadieniniai pamąstymai. Sudrausminkite gražuolę Moherini


Ne Rusija, ne Putinas dabar didžiausias demokratinių valstybių priešas, o jų nevienybė. Europos Sąjungos (ES) nevienybė Rusijos agresijos prieš Vakarų pasaulį akivaizdoje.

Neramu. Donecko aerouostas jau griuvėsių krūva, ukrainiečių kariai parklupdyti ir apspjaudyti. Rusų tankai veržiasi gilyn į Ukrainą, o ES kalba apie galimybę atšaukti ekonomines sankcijas. Ne visa ES, kai kurios jos narės, bet juk kovo 1-ąją reikės šimtaprocentinio vieningumo, jeigu norėsime bent tokiomis priemonėmis spausti Rusiją.

Didėjant jos agresijai, bailiai traukiamės atatupsti. Nes, esą, įvarytas į kampą, Vladimiras Putinas dar ims ir panaudos atominį ginklą, apie kurį jau ne pirmą kartą užsimena mums liūdnai pažįstamas Putino advokatas ir Sausio 13-osios architektas Michailas Gorbačiovas. Užuot baręs savuosius, nuolat primenančius, kad Rusija – jadernaja deržava, Vakarus jis ragina pasiduoti.

Ir dalis ES valstybių, ypač tos, kurioms šiuo metu tiesioginė Rusijos agresija neaktuali, tarsi nepastebi Ukrainos kančių, Baltijos ir kai kurioms kitoms  valstybėms iškilusių okupacijos pavojų. Rusija puola, nepaisydama jokių susitarimų, o jos, kaip sugedusi plokštelė, gieda tą patį posmą: reikia derėtis, atšaukti sankcijas!

Gaila mūsų užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, kuris kiekviena proga partneriams bando atverti akis. Ministras pastebi, jog mūsų darbotvarkė sudaroma remiantis Rusijos pasiūlymais. Informaciniame kare mes ne teigiame, ne formuojame nuomonę, o dažniausiai ginamės, paneiginėjame melą, kurį skleidžia Rusija. Tapome savotiškais prašytojais – prašome dialogo, prašome partnerystės sprendžiant įvairius klausimus, – sako ministras (agentūra BNS).

Vos spėjome parašyti šiuos žodžius, dar baisesnės naujienos iš Ukrainos. Dabar ministras Linas Linkevičius kalba dar griežčiau: „Europos Sąjungai reikėtų vykdyti tą politiką, kurią ji įsipareigojo vykdyti, dar labiau sustiprinti sankcijas. Aišku, kalbėti visada reikia, bet izoliacija turėtų būti viena iš poveikio priemonių tam, kad vis dėlto pakeisti kažką šitoje situacijoje ir kad toliau nesitęstų šitas kursas“ (LRT televizija).

Gal mūsų užsienio politikos formuotojams reikėtų padėti? Ne vien jiems turi rūpėti mūsų saugumas, nes, jeigu kris Ukraina, ivanas pasibels ir į mūsų duris. Todėl kartais verta pagalvoti…

Kodėl negalėtų mūsų šaunioji Rūta vieną sykį nuogos tiesos paieškoti ne šiltoje televizijos studijoje, o prie Prancūzijos ambasados Vilniuje? Į skverelį susirinktų gausus būrys jos gerbėjų. Su plakatais, karikatūromis. Priekyje – ištikimiausi tiesos ieškotojai: Darius, Valdas, Viktoras…

Tai ką, broliai prancūzai, su mirtinais mūsų priešais susidėjot, jiems laivus statot?!

Kur jūsų, prancūzų, protesto mitingai, kai teroristai Ukrainoje žudo nekaltus autobusų keleivius?! Nedrįskite net kalbėti apie sankcijų nutraukimą, kol Rusija nepasitraukė iš Ukrainos, neskatinkite jos naujiems okupaciniams žygiams į Baltijos valstybes, Gruziją, Moldovą! Neišsigąskite atominio šantažo – Putinas dar neišsikraustė iš proto, jis tiesiog zonduoja, kiek mes turime savigarbos. Europos Sąjungos broliai prancūzai, mes tikimės, kad jūs dar atsikvošėsite ir pagalvosite ne tik apie karikatūras, ne tik apie savo, bet ir partnerių, kaimynų saugumą ir gerovę.

Mitinge dalyvauja Gedvydo žmonės; jie choru daug kartų prancūzams iš anksto dėkoja: ačiū ačiū ačiū…

O tuo pat metu Vytauto gatvėje prie Italijos ambasados vyksta Arno sąmokslo teorijos protesto mitingas. Čia irgi matome ryškiausius dujų terminalo, skalūninių dujų, atominės elektrinės ir kitokių „negerovių“ demaskuotojus, tik šį kartą jie turi pretenzijų išdavikiškai besielgiantiems italams, – irgi broliams iš Europos sąjungos, – kurie sunkiai serga ta pačia meilės Putinui liga.

Visų priekyje plačiai išsižergęs stovi Arnas ir temperamentingai šaukia: „Mielieji italai! Nekabinkite mums ant ausų makaronų! Mes viską matome ir puikiai suprantame: jūs nuolaidžiaujate Rusijai! Jums nerūpi mūsų likimas! Sudrausminkite savo gražuolę Frederiką Moherini, kuri pastebimai įsimylėjusi Putiną ir yra neištikima partneriams iš Europos Sąjungos! Mes matome, kad Kremliaus milijonai jums daro blogą įtaką.

Susirinkusieji iš anksto dėkoja už supratimą: ačiū, ačiū, ačiū… Juk negali būti, kad prancūzai ir italai nesuprastų, kokia svarbi mūsų visų vienybė, kai Kremlius bando perbraižyti Europos žemėlapį.

Tą pačią dieną apie draugiškus įspėjamuosius mitingus prie Prancūzijos ir Italijos ambasadų Vilniuje praneša įtakingiausi JAV ir Europos Sąjungos šalių laikraščiai ir televizijos. Žurnalistai Rūta ir Arnas pristatomi kaip įtakingiausi prancūziškų, itališkų sąmokslų demaskuotojai, tikrosios, o ne tariamos tiesos ieškotojai…   

Deja, visa tai panašu tik į gražų sapną. Prancūzams ir italams, kaip ir lietuviškoms nuogoms tiesoms bei sąmokslo teorijoms rūpi šiek tiek kiti dalykai. Į Rusijos agresiją mes neretai žvelgiame iš tolo ir ne žūstančio Ukrainos kario akimis.

Nuotraukoje: Federika Moherini (Federica Mogherini).

2015.01.25; 06:07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.