Seksas ir karjera. Kas slypi už Benedikto XVI atsistatydinimo


Trys paskirti kardinolai parengė Popiežiui pranešimą apie Vatileaks‘o tyrimo rezultatus, ir tame dokumente išsakomos prielaidos, kad egzistuoja gėjų lobizmas Vatikane, rašo Concita de Gregorio laikraštyje “La Repubblica”.

„Per praėjusius 50 metų mes sužinojome, kad pirmykštė nuodėmė egzistuoja, ji pasireiškia asmeninėmis nuodėmėmis, kurios gali išaugti į nuodėmingas struktūras. Mes pamatėme, kad Viešpaties laukuose visada yra piktžolių, kad į Šventojo Petro tinklus įkliūva ir blogų žuvų“.

„Ketvirtadienis, spalio 11-oji. Tą dieną, praėjus 50 metų po Antrojo Vatikano Susirinkimo, Bažnyčia prisimena Popiežių Joną XXIII. Benediktas XVI, kreipdamasis iš balkono į aikštėje susirinkusius jaunuolius iš organizacijos „Katalikų veikimas“, ištarė tokius žodžius: „Prieš 50 metų aš, kaip ir jūs dabar, buvau aikštėje, mes žiūrėjome ir klausėmės Popiežiaus žodžių, kupinų poezijos ir gėrio. Tada mes buvome laimingi, kupini entuziazmo, mes buvome įsitikinę, kad ateina naujas Bažnyčios pavasaris“.

Ir toliau: „Šiandien džiaugsmas kuklesnis, santūresnis. Per 50 metų mes supratome, kad žmonių silpnybių esama ir Bažnyčioje“. Kad yra piktžolių, yra sugedusių žuvų. Tą spalio dieną niekas nesuprato, apie ką kalbėjo Popiežius: niekas nežinojo, kad dvi dienas prieš tai Benediktas XVI buvo susitikęs su kardinolu Chulianu Erransu, 83-jų metų ispanu iš „Opus Dei“, kuriam pontifikas pavedė vadovauti Vatileaks‘o bylos tyrimo komisijai.

Ch.Erransas reguliariai informuodavo Popiežių, jam buvo žinoma, kad buvo apklausta dešimčių dešimtys prelatų, kardinolų, pasauliečių Italijoje ir užsienyje, sakoma straipsnyje.

Gauta informacija buvo tikrinama. Po to buvo padaryta išvada, kad egzistuoja tinklas lobistų, kuriuos trys kardinolai suskirstė į grupes: pagal priklausomybę religinei kongregacijai ir pagal geografinę kilmę.

Spalį Popiežius pranešė patį jautriausią dalyką – kad egzistuoja tinklas, vienijantis žmones pagal seksualinę orientaciją. Pirmą kartą žodis „homoseksualizmas“ buvo ištartas Popiežiaus apartamentuose“, – rašo žurnalistė.

Gruodžio 17 dieną trys kardinolai įteikė Popiežiui Ratzingeriui du tomus visiškai slaptų dokumentų. „Skilimas bažnyčios korpuse, juodinantis Bažnyčios vaizdą“, – vėliau pasakys pontifikas. Ir tą dieną, su tais dokumentais ant stalo, Popiežius nusprendė tai, apie ką seniai mąstė, sakoma straipsnyje. Po kelių dienų jis priėmė tris kardinolus ir pasakė: „Aš senas, pakanka to, ką aš jau padariau“. Beveik tokius pat žodžius jis ištarė ir vasarį, rašo Concita de Gregorio.

Benediktas XVI perduos komisijos darbo rezultatus į rankas naujam Popiežiui, kuris turi būti stiprus, jaunas ir „šventas“, kad imtųsi milžiniško darbo, kuris jo laukia. „Viskas sukasi apie šeštojo ir septintojo priesakų nesilaikymo, – nurodė vienas kardinolas. – Nesielgti nedorai. Nevogti. Pasitikėjimą Bažnyčia gali sugriauti tai, kad jos nariai pažeidinėja priesakus. Ypač tuos du“.

„Trys kardinolai dirbo toliau ir po gruodžio 17 ir tyrė įvykius, liečiančius Vatikano banką. Paskutinę savo pontifikato dieną Benediktas XVI susitiks audiencijoje su komisijos nariais, paskui surengs susitikimą su vyskupais ir Slovakijos tikinčiaisiais.

Vasario 27-ąją įvyks paskutinė jo audiencija. Toliau – konklavas“, – baigia straipsnio autorė.

Nuotraukoje: atsistatydinęs popiežius Benediktas XVI-asis.

Šaltinis: “La Repubblica”

2013.02.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *