Senamiesčio čerpinių stogų renovacijai skirta saulės kolektorių sistema SolarPowerPack® – technologija lenkianti laiką


Saulės energijos stogai Nelskamp

Šiandien viena labiausiai aptariamų temų žiniasklaidoje yra pastatų renovacija senamiestyje. Firma NELSKAMP yra sukūrusi namų savininkams skiriama parama nedidelių, iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrinių įsirengimui . šios elektrinės pinai aprūpina daugebučių namų ūkius elektra ir karštu vandeniu. Šią paramą galės gauti elektrą savo poreikiams iš saulės šviesos gaminti planuojantys bendrijų ir namų savininkai.

Nepelnytai pamiršta saulės energijos panaudojimo galimybė – karšto vandens gamyba patalpų šildymui ir karštam vandeniui ruošti. Vokiškų čerpių gamintojas „Nelskamp“ gamina saulės jėgaines (fotoelektros sistemas) ir hibridinių modulių saulės energijos šildymo sistemas. Visi Nelskamp stogai su saulės jėgainėmis pasižymi efektyvumu ir estetika: „Solar Power Pack“ tai šildymo sistema, skirta karšto vandens paruošimui, yra nepastebimai integruota į čerpių stogą. „MS 5 PV“ – elegantiška stogo saulės jėgainė, „2 Power“ ir „MS 5 2 Power“ generuoja elektros energiją ir šilumą iš vieno modulio.

Vokietijoje pagaminta Nelskamp „SolarPowerPack“ (SPP) yra vizualiai nepastebima šildymo ir karšto vandens paruošimo sistema. Saulės kolektoriai yra vienodos formos ir spalvos, pritaikyti prie čerpių, todėl jie stoge praktiškai nematomi. Dėka labai efektyvios technologijos, jie aprūpina namus šildymo energija ir karštu vandeniu ištisus metus.

Saulės kolektorių sistemą „SolarPowerPack“ sudaro kartu su betoninėmis čerpėmis montuojami kolektoriai (šilumokaičiai), kurie perduoda šilumą šilumos siurbliui, šildančiam vandenį boileryje. Saulės energijos šildymo sistema pritaikyta Lietuvos klimato sąlygoms: dirba ištisus metus, galima naudoti sutemus, per lietų ar žiemą, nėra perkaitimo pavojaus, pilnai automatinis vasaros / žiemos režimo valdymas, turi sniego atitirpinimo funkcija.

Saulės kolektorių Nelskamp montavimas

Atlikus statistinius skaičiavimus, buvo nustatyta, kad Nelskamp SolarPowerPack® šildymo sistema dirba:

  • ~100 dienų per metus šilumos šaltinio temperatūra kaip geoterminio šaltinio
  • ~40 dienų kai mažesnė
  • ~225 dienas kai aukštesnė
  • ~120 – 140 dienų šiluma nenaudojant šilumos siurblio

Sistemos dydis priklauso nuo, namų ūkyje gyvenančių žmonių skaičiaus ir tinkamo stogo ploto. Minėtos saulės kolektorių stogų sistemos jau daug metų sėkmingai dirba Vokietijoje. Priimtas paramos įstatymas padės Lietuvos namų ūkiams modernėti, pasinaudojant vokiška patirtimi. Tobulėkime kartu su UAB „Progressus group“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.09.30; 08:05

 

print