Senatoriai paragino išslaptinti dosjė apie Rusijos vaidmenį Amerikos rinkimuos


Spencer Ackerman / The Guardian

Septyni Amerikos senatoriai, Senato Žvalgybos komisijos nariai (demokratai ir jų sąjungininkas iš nepriklausomųjų rato), užsiminė, kad yra ir iki šiol tebėra slapta svarbi informacija apie Rusijos kišimąsi į Amerikos prezidento rinkimus.

Toji informacija, jų manymu turi būti atskleista, praneša The Guardian korespondentas Spenseris Akermanas. Jie su tokiu prašymu kreipėsi į prezidentą Baraką Obamą.

„Mes manome, kad esama papildomos informacijos apie Rusijos vyriausybę ir Amerikos rinkimus, kurią dera išslaptinti ir paviešinti visuomenei. Mes perduodame konkrečias detales slaptais kanalais“, – sakoma senatorių laiške.

„Nei pačiame trumpiausiame laiške, nei jį aptarinėjant su šaltiniais ant Kapitolijaus kalvos nebuvo paminėti konkretūs žvalgybos duomenys apie Rusiją, jos jėgą ir jos įtaką rinkimų rezultatams. Kol kas nėra tikrų liudijimų apie balsų klastojimą ar piktnaudžiavimą rinkimuose, išskyrus jokiais įkalčiais nepatvirtintus paties Donaldo Trumpo pareiškimus“, – pabrėžia straipsnio autorius.

Turimomis žiniomis, septynių senatorių pasirašytas prašymas išslaptinti informaciją – pirmas per 12 metų.

Autorius primena, kad JAV nacionalinės žvalgybos direktorius Džeimsas Kleperis tiesiogiai apkaltino „aukščiausius“ Rusijos valdininkus tuo, kad jie užsakė įsilaužimą į Demokratų partijos skaitmeninius tinklus.

Senato demokratų lyderis Haris Reidas spalį pareiškė, kad FTB direktorius Džeimsas Komis „turi sprogdinančios informacijos apie glaudžius Donaldo Trumpo, jo pagrindinių patarėjų ryšius ir koordinaciją su Rusijos vyriausybe“, perduoda Akermanas.

„Nei iš Baltųjų rūmų, nei iš Kleperio kanceliarijos kol kas negauta paaiškinimų, ar Obama duos nurodymą dėl išslaptinimo ir ar specialiosios tarnybos pritaria tokiam žingsniui“, – praneša žurnalistas.

Informacijos šaltinis: The Guardian leidinys.

2016.12.09; 03:54

print