Senatorius Bernie Sandersas laimėjo pirminius rinkimus


Kairysis senatorius Bernie‘is Sandersas laimėjo pirminius demokratų kandidato į JAV prezidentus rinkimus Naujojo Hempšyro valstijoje.
 
Suskaičiavus 90 proc. balsų, jis pirmauja surinkęs 26 proc., skelbia stotys ABC ir NBC. Toliau eina kandidatai Pete‘is Buttigiegas su 24 proc. ir Amy Klobuchar su maždaug 20 proc. balsų.
 
„Ši pergalė yra Donaldo Trumpo pabaigos pradžia“, – sakė 78-erių B. Sandersas džiūgaujantiems savo šalininkams. Senatorius jau prieš ketverius metus per pirminius demokratų kandidato rinkimus sukėlė furorą, tačiau galiausiai varžytuvėse partijos viduje pralaimėjo buvusiai valstybės sekretorei Hillary Clinton, kuri vėliau prezidento rinkimuose nusileido D. Trumpui.
 
B. Sandersas yra nepartinis, tačiau artimas demokratų kairiajam sparnui. Taip pat kairioji senatorė Elizabeth Warren su maždaug 9 proc. balsų Naujajame Hempšyre liko ketvirta.
 
Dar liūdniau pasirodė buvęs viceprezidentas Joe Bidenas, kuris gavo tik 8 proc. balsų ir užėmė penktąją vietą. Jau Ajovoje, kur vyko pirmieji pirminiai rinkimai, jis liko tik ketvirtas.
 
Demokratų kandidatų ratas po balsavimo Naujajame Hempšyre susitraukė. Apie savo pasitraukimą iš kovos paskelbė kandidatai Andrew Yangas ir Michaelis Bennetas. Po silpno savo pasirodymo Naujajame Hempšyre ir Ajovoje jie nebemato šansų būti nominuoti savo partijos atstovais prezidento rinkimuose.
 
Naujasis Hempšyras buvo antroji valstija, kurioje vyko pirminiai rinkimai. Ajovoje netikėtai pergalę šventė P. Buttgiegas. Tačiau čia jis, oficialiais duomenimis, tik labai nežymiai aplenkė B. Sandersą.
 
Pirminiai rinkimai truks dar kelis mėnesius. Tada liepą demokratai partijos suvažiavime oficialiai nominuos savo kandidatą lapkritį vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.12; 00:50
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.