Senatorius Džonas Makeinas: Vladimiras Putinas yra didesnė grėsmė nei IS


Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra didžiausia grėsmė pasaulio saugumui, netgi didesnė nei „Islamo valstybė“ (IS), pareiškė Australijoje besisvečiuojantis JAV senatorius Džonas Makeinas (John McCain), informuoja „The Guardian“.

Paprašius senatoriaus įvertinti V. Putino keliamą grėsmę pasaulio saugumui, Dž. Makeinas atsakė: „Manau, kad jis yra pagrindinė ir pati didžiausia grėsmė, net didesnė už IS“.

Anot Dž. Makeino, IS „gali padaryti siaubingų dalykų ir jis labai nerimauja dėl to, kas vyksta su musulmonų tikėjimu, tačiau rusai yra tie, kurie bandė sunaikinti demokratijos pagrindus, ir pakeisti Amerikos prezidento rinkimų rezultatus“.

Senatorius teigė nematęs jokių įrodymų, kad rusams būtų pasisekę, tačiau jie bandė ir vis dar bando paveikti rinkimus. Dž. Makeinas minėjo ir bandymus paveikti Prancūzijos rinkimus bei teigė, kad būtent Rusija „suskaldė Ukrainą, suverenią šalį“. Tai yra priežastys, leidžiančios laikyti V. Putiną didžiausia grėsme.

Be kita ko, per interviu pirmadienį respublikonas senatorius Dž. Makeinas sakė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) jį suerzino ir išreiškė susirūpinimą dėl pranešimų, neva Baltųjų rūmų patarėjas ir D. Trampo žentas Džaredas Kušneris (Jared Kushner) su Rusija kalbėjosi apie slapto ryšių kanalo kūrimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.05.30; 01:00

 

print