Šiandien įvyks pirmasis Donaldo Trampo ir Vladimiro Putino susitikimas


EPA – ELTA nuotraukoje – Vladimiras Putinas

Penktadienį Vokietijos Hamburgo mieste vyksiančiame G20 viršūnių susitikime numatytas pirmasis akis į akį Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino susitikimas, informuoja BBC.

Abu lyderiai yra išreiškę norą taisyti dvišalius santykius, kuriems pakenkė Sirijos ir Ukrainos krizės bei tariamas Rusijos kišimasis į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus.

Prieš G20 viršūnių susitikimą per susirėmimus su protestuotojais sužeisti 76 policijos pareigūnai, penktadienį tikimasi sulaukti masinių mitingų. V. Putinas ir D. Trampas penktadienio popietę kalbėsis G20 viršūnių susitikimo užkulisiuose. Rusijos žiniasklaida skelbė, kad susitikimas truks valandą, tačiau vėlesni pranešimai leidžia suprasti, jog pokalbio trukmė sieks apie 30 minučių.

Manoma, kad prezidentai daugiausiai dėmesio ketina skirti Sirijos ir Ukrainos krizėms aptarti. Ketvirtadienį Lenkijos sostinėje Varšuvoje kalbą sakęs D. Trampas paragino Rusiją liautis destabilizavus Ukrainą ir kitas šalis. JAV vadovas teigė, neva Maskva turėtų nutraukti paramą „priešiškiems režimams“ Sirijoje ir Irane ir „prisijungti prie atsakingų šalių bendruomenės“.

Rusija 2014 metais aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį ir yra kaltinama tuo, kad į Ukrainos rytus siunčia karius ir ginklus. Pati Maskva neigia kaltinimus, bet pripažįsta, kad rusai „savanoriai“ kaunasi su sukilėliais.

Tuo tarpu Sirijoje Vašingtonas remia tam tikras ginkluotas opozicines grupuotes, o Maskva yra pagrindinė Sirijos prezidento Bašaro al Asado (Bashar al Assad) sąjungininkė. Kol kas neaišku, ar V. Putino ir D. Trampo pokalbio metu bus keliamas tariamo Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus 2016 metais klausimas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.07.07; 08:30

print