Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrai aptarė politikos aktualijas


Linas Linkevičius, Lietuvos URM vadovas. URM nuotr.

Dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai trečiadienį virtualaus susitikimo metu aptarė svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančios Europos politines aktualijas.
 
Ministrai kalbėjo apie santykius su Kinija ir Rusija, Rytų partnerystės politiką, kibernetinio saugumo klausimus, situaciją Vakarų Balkanuose.
 
Taip pat buvo pasikeista nuomonėmis Europos Sąjungos Daugiametės finansinės perspektyvos, Europos gaivinimo instrumento, Europos žaliojo kurso, skaitmeninės transformacijos, teisės viršenybės klausimais.
 
Kaip praneša Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas, vieningai sutarta, kad Covid-19 pandemijos sukelta krizė išryškino partnerystės, sutelkto vieningo veikimo ir veiksmingo daugiašalio bendradarbiavimo svarbą.
 
„Europos Sąjunga privalo išlaikyti strateginį interesą ir dėmesį Rytų partnerėms. Antraip rizikuojame sukurti vakuumą, kurį gali netruks užpildyti kiti veikėjai”, – įspėjo ministras Linas Linkevičius, kalbėdamas apie Rytų partnerystės politiką.
 
Tradiciniu regionų bendradarbiavimo formatu tapę Šiaurės ir Baltijos aštuoneto (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos) ir Višegrado ketverto (Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos) užsienio reikalų ministrų susitikimai rengiami kasmet nuo 2013-ųjų metų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.04; 07:40
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *