Šiaurės Korėja turi naują nominalų vadovą


Šiaurės Korėja turi naują nominalų šalies vadovą. Praėjus mėnesiui nuo parlamento rinkimų, Aukščiausias liaudies susirinkimas šalies lyderio Kim yong-uno pavaduotoją Choe Ryong Hae išrinko parlamento prezidiumo pirmininku, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. 

Choe Ryong Hae pakeitė 91-erių Kim Yong Namą, kuris šioje pozicijoje daug metų buvo laikomas nominaliu valstybės vadovu ir šalies „užsienio politikos veidu“. Priešingai nei Kim Yong Namas, kuris sprendimų nepriiminėjo, Choe Ryong Hae laikomas politikos sunkiasvoriu. Pietų Korėjos žiniasklaida pernai pavadino jį antruoju žmogumi po Kim yong-uno. Apie Kim Yong Namo atleidimą dėl garbingo jo amžiaus pastaraisiais metais spėliota ne kartą.

Kim yong-unas Liaudies susirinkimo posėdyje ketvirtadienį, kaip ir tikėtasi, patvirtintas Valstybė reikalų komisijos pirmininku – tai yra aukščiausias šalies postas. 

Kovą vykusiuose rinkimuose visi 687 kandidatai, oficialiais duomenimis, gavo 100 proc. balsų. Kiekvienoje rinkimų apygardoje paprastai yra tik vienas prieš tai partijos iškeltas kandidatas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.13; 09:00
print