Signataras protestuodamas atsisako valstybinių laidotuvių


Spaudos konferencijoje Seime Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Endriukaitis pareiškė atsiribojantis nuo valdžios pareigūnų veiksmų, taip pat atsisakąs hipotetiškų valstybinių pažymėjimų ar pagerbimų, įskaitant oficialų valstybinį palaidojimą.

Tai jis daro protestuodamas prieš Lietuvos politinio elito vykdomą politiką. Kovo 11-osios Akto signataras sakė: “Praktiškai atsisakius pasipriešinimo okupacijai dalyvių kovos idėjos, nesant teismų, prokuratūros ir VSD teisinio patikimumo, o Lietuvos valstybės ir tautos gynimą atliekant fantominiais judesiais, atsiriboju nuo elitinės valdžios pareigūnų veiksmų”.

Jis tai pareiškė, “suvokdamas katastrofišką lietuvių tautos ir valstybės padėtį, politinio elito atitrūkimą nuo tautos istorinės prasmės ir patirties, nesant valstybės idėjos raidos strategijos”. Signataro įsitikinimu, už praktinį ir teisinį valstybės pareigūnų nihilizmą ar nusikalstamą neveikimą istoriškai besąlygiškai atsako visas aukščiausiasis valdžios elitas.

Jis sakė: “Vyriausybės teikiamos Lietuvos ateities vizijos yra tuščios, be identiteto akcentų, be tautos, kaip suvereno, teisių užtikrinimo nuorodų”. Signataro teigimu, švietimo ir mokslo reikalai, lemiantys tautos ateities dvasines vertybes, pavesti spręsti liberalų komandai, kuriai “tai yra verslo projektas, ne dvasingumo, suverenios valstybės išsaugojimo ir žmogiškosios savigarbos ugdymas”.

A.Endriukaitis išsakė priekaištus daugumai valstybės institucijų: “Lietuvos Respublikos Seimas, jo komitetai, Vyriausybė, Aukščiausiasis Teismas, Teisėjų taryba, Generalinė prokuratūra, VSD į visus pasipriešinimo okupacijai dalyvių teikiamus klausimus žvelgia sukandę dantis, paviršutiniškai, formaliai ir atmestinai”.

Tokia signataro pozicija nereiškia pasidavimo. “Nuo elito atsiriboju, o visur dalyvausiu ir remsiu tas jėgas, kurios pasisakys už Lietuvos suverenitetą, valstybingumą, tautą ir teisę (…) Visokeriopai palaikysiu ir remsiu tuos, kurie lieka ir veikia Lietuvos valstybės istorijos prasmės ir išdidumo erdvėje. Šiandien nenoriu būti valstybės pražūties bendrininkas ar tylus palaikytojas”, – pareiškė Kovo 11-osios Akto signataras A.Endriukaitis.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Kovo 11-osios Akto signataras Vladas Terleckas irgi akcentavo tautos patriotizmo, vienybės ir susitelkimo svarbą. Jis apgailestavo, kad “įsigalėjo individualizmas, egoizmas. Individo interesai yra iškelti aukščiau tautos, valstybės. (…) Eksportuojama destruktyvi kultūra, siunčiami gėjų desantai, ir tokiu būdu griaunama valstybė”.

Nuotraukoje: Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Endriukaitis.

2012.02.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *