Sirija. Rusija – samdomo budelio rolėje


Po padėtį Sirijoje reziumuojančių B. Obamos ir V. Putino kalbų JT Generalinėje Asamblėjoje tapo akivaizdu, kad JAV ir jos vadovaujamos koalicijos bei neva savarankiškai veikiančios Rusijos susidūrimas su Nepripažinta Islamo valstybe (NIV) neišvengiamas, nes NIV turi būti sunaikinta.

Vakarų sąjungininkai Koalicijoje tebesitiki pergalingo sąjungininkų musulmonų motorizuotų pėstininkų žygio per NIV teritoriją. Patys jie kol kas savo sausumos kariuomenių siųsti nei į Siriją, nei į Iraką nežada.

Vakarai ir Rusija gali sulaukti teroro aktų

Norinčių žygiuoti „išlaisvinti“ per 10 milijonų arabų, daugiausiai sunitų, iš „teroristų“ nelaisvės kol kas neatsiranda.  Kol kas Koalicija metodiškai bombarduoja NIV objektus.

Metodišką bombardavimą neišvengiamai palydi civilių gyventojų, moterų ir vaikų žūtys ir natūraliai kylanti nauja (po Irako okupacijos) pykčio ir keršto amerikiečiams bei europiečiams troškimo banga.

Atkreiptinas dėmesys, kad iki šiol NIV „teroristai“ neįvykdė nei vieno teroro akto NATO, Europos Sąjungos valstybių, Rusijos teritorijoje, susijusio su įvykiais Sirijoje ar Irake.

Ar trūks ir kada NIV kantrybė, tiksliai niekas nežino, bet tikimybė, kad taip įvyks, ne nulinė.

JAV yra geriausiai pasiruošusios užbėgti už akių  teroro aktams savo teritorijoje. Rugsėjo 11 privertė daug ką peržiūrėti. Tačiau ir JAV šimtaprocentinių saugumo garantijų niekas neduoda.

Savo akimis pamačiusi, kokia nekontroliuojama yra Europos Sąjungos pietinė siena, per kurią dešimtimis tūkstančių plūsta pabėgėliai, Prancūzija, kuri pirmoji iš ES valstybių pradėjo bombarduoti NIV teritoriją, turėtų rimtai susirūpinti savo pačios saugumu. Jei tiek pabėgėlių sugeba prasibrauti, tai ką jau kalbėti apie sprogmenis ir kitokią teroristų techniką…

Technologiškai ir ekonomiškai atsilikusios Rusijos Maskva apskritai atrodo apgailėtinai. Miestas, kuriame klesti korupcija, kuriame galima nusipirkti bet kokį valstybės tarnautoją ar pareigūną, kad patektum su kroviniu ten, kur nori, yra tiesiog „aukso gysla“ teroristams. Net JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry įspėjo Putiną, kad užpuolęs B. Assadui opozicinius sunitus jis gali tapti jų radikalų taikiniu. Kas be ko, pastarieji dar anksčiau pažadėjo V. Putinui „Afganistaną“.

Ką rodo rugsėjo 30 d. naujienos

Paskutinę rugsėjo dieną Rusija pradėjo savo „misiją“ Sirijoje, bombarduodama objektus Homso, Hamo ir Latakijos provincijose  ten, kuri dominuoja ginkluota opozicija B. Assadui. Liudininkai jau pranešė apie per 60 žuvusių civilių, tarp jų – moterų ir vaikų, kurių šiurpios nuotraukos momentaliai pasklido interneto erdvėje. Ir tai tik pirminiai duomenys. B. Obama viešai yra kalbėjęs, kad tikisi prikalbinti ginkluotą opoziciją atsukti ginklus prieš NIV.

Prisimenant, kaip Putinas bombardavo Grozną, nušluodamas jį visą nuo žemės paviršiaus su moterimis ir vaikais, panašu, kad analogiškam reikalui jį ir pakvietė į Siriją. Kruvinam budelio darbui, kurio kiti nenorėtų atlikti.

Po barbariškų Rusijos bombonešių antskrydžių Pentagonas pasiūlė V. Putinui … diskutuoti. O pats tuo metu bombardavo NIV kontroliuojamą strateginio miesto Aleppo dalį. Apie aukas nepranešama.

Taigi darbai, atrodo, pasiskirstyti. Rusija, JAV viešumoje piktinantis, šluoja kaip moka nuo paviršiaus ginkluotos opozicijos Assadui gyvenamus miestų rajonus,  Koalicija – NIV objektus.

Tai gal B. Obamos planas labai paprastas? Ypač jei remtis V. Putino pareiškimu, kad jis tol bombarduos Sirijoje, kol Assado armija nepradės puolamųjų operacijų sausumoje. O pradės, matyt, kai Putinas „kiliminiais“ bombardavimais nepaliks ginkluotos opozicijos miestuose akmens ant akmens, kaip Grozne. 

Pagal tokį B. Obamos planą ginkluota opozicija, kuri žymiai silpnesnė, negu NIV, turėtų būti B. Assado sausumos kariuomenės ir V. Putino aviacijos kuo greičiau sutriuškinta. Po to B. Assadas patrauktų į NIV teritoriją, palaikomas iš oro ir V. Putino ir B. Obamos aviacijos. Vėliau sausumoje galbūt įsidrąsintų kiti Koalicijos partneriai musulmonai. O visa kita, B. Obamos pažadai, kad B. Assadas sėdės Hagos teisme, pasipiktinimai Putino veiksmais ir t.t., tiesiog pasaulio kvailinimas. Nesinorėtų tuo tikėti, bet…

Bet jei taip yra, tai, atrodo, padaryta klaida. Reikėjo V. Putinui griežtai nurodyti dėl įvaizdžio bombardavimą pradėti nuo NIV.

Dabar, vadovaujantis karo logika, galima prognozuoti, kad ginkluota opozicija Assadui nedelsdama prisijungs prie NIV ir jos kariuomenės, puls ir ginsis nuo Putino ir Assado bendrom jėgom. O tai reikštų, kad NIV, dėl kurios yra abejonių, ar ji esant dabartinėms aplinkybėms apskritai nugalima, dar labiau sustiprėtų.  

Žinoma, viskas sudėtingiau. Ką darys kurdai, Iranas, Turkija ir t.t.

Šiaip ar taip, stebėtinai greitai pasitvirtino pavienių analitikų prognozės, kad JAV užsispyrimas nesiderėti su NIV, bet ją sunaikinti, ir V. Putino pakvietimas į kompaniją nieko gero neduos.

Nuotraukoje: per Rusijos bombardavimus nukentėję civiliai žmonės.

2015.10.01; 05:26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *