Siūloma leisti asmens tapatybės dokumentuose nurodyti žmogaus tautybę


Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas įregistravo įstatymų pataisas, suteiksiančias piliečiui teisę pase ir asmens tapatybės kortelėje įrašyti duomenis apie savo tautybę, jei jis to pageidaus. Tautybės įrašo įteisinimas asmens dokumentuose leistų piliečiui jį identifikuojančiais duomenimis nurodyti ne tik vardą, pavardę ar gimimo datą, bet ir priklausymą tautai.

Šiuo metu Lietuvoje yra uždrausta piliečiui nurodyti savo tautybę pase ir asmens tapatybės kortelėje. Šiam įrašui reikalingos skilties nėra nei viename iš asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Toks prievartinis asmenų nutautinimas veda link žmogaus tautiškumo ir patriotizmo žlugdymo, silpnina ne tik tautą, jai priklausančius narius, bet ir pačią valstybę.

Nepaisant to, kad tokia situacija kelia pagrįstą piliečių nepasitenkinimą, iki šiol ši piliečiams svarbi tema buvo ignoruojama. Seimo nario Mečislovo Zasčiurinsko nuomone, draudimas asmeniui oficialiuose dokumentuose deklaruoti  savo tautinį identitetą yra nepateisinamas.  

„Priėmę įstatymą suteiksime galimybę to pageidavusiam piliečiui oficialiai deklaruoti savo tautybę. Taip leisime žmonėms save tapatinti ne tik su valstybe, bet ir tauta, jos kultūra, kalba, istorija. Kas ypač bus svarbu šiais Lietuvos krepšinio aistruoliams svarbiais metais, kai bus ypač jaučiama tautos vienybė. Asmuo, didžiuodamasis savo tauta, ją gerbdamas, išvysto pagarbą kitų tautų žmonėms, visuomenei ir valstybei.  Patriotinių jausmų ir pagarbos ugdymas skatins piliečių norą ne tik prisiminti, bet ir patiems kurti ne mažiau didingą valstybės, kurioje jie patys gyvena, istoriją “, – sako Mečislovas Zasčiurinskas.

Nuotraukoje: Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas.

Parengta pagal LRS Ryšių su visuomene skyriaus informaciją.

www.alkas.lt

2011.02.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.