Skaitanti tauta – stipri valstybė


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė 17-ąją tarptautinę Vilniaus knygų mugę. 

Knygų mugė, peržengdama kultūrinio renginio rėmus, tampa daugialypiu reiškiniu, gilinasi į svarbiausius Lietuvos visuomenės gyvenimo iššūkius ir pasaulines problemas. Šiemetinėje mugėje daug dėmesio skirta Ukrainai.

Prezidentė, Knygų mugės globėja, atidarydama mugę, įsijungė į pagrindinę jos temą „Personažas ieško autoriaus“. 

„Personažais esame visi, ši tema paliečia kiekvieną. O Knygų mugė tampa svarbiausiu ne tik žinių, švietimo, bet ir kultūros, didžiulės visuomeninės diskusijos forumu. Knyga atneša žinių apie viską, kas vyksta mūsų galvose, širdyse, aplink Lietuvą, kuo gyvena pasaulis“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Knygų mugė – tai didelė šventė Lietuvai ir visam regionui. Ji parodo skaitančią, mąstančią Lietuvą. Kuo ši Lietuvos dalis didesnė, tuo valstybėje daugiau šviesos.

Prezidentė, sveikindama mugės dalyvius – leidėjus, autorius, skaitytojus – visiems linkėjo rasti sau tinkamų knygų, kurios lydės ištisus metus.  

Valstybės vadovė apžiūrėjo Knygų mugės stendus, aplankė vaikų literatūros ir muzikos sales, bendravo su mugės dalyviais.  

Šiemet Vilniaus knygų mugėje, kuri yra didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, dalyvauja apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio.

Į mugę atvyksta 35 svečiai iš 13 šalių. Vienas iš mugės akcentų – Ukrainos kultūros vitrina, kurioje ukrainiečiai kūrėjai pristatys savo šalies autorių šiuolaikinę kūrybą. Per keturias mugės dienas įvyks apie 400 renginių, laukiama apsilankant apie 60 tūkst. žmonių.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2016.02.26; 08:44

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.