Skaitytojų laiškai: Albina Kavaliauskaitė. Viena motina jau nusižudė


Albina Kavaliauskaitė, šio laiško autorė. Slaptai.lt nuotr.

Naujojo darbo kodekso 150 straipsnyje parašyta: „Išskaitų iš darbo užmokesčio, neviršijančio Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos, dydis negali viršyti dvidešimt procentų išmokėtino darbo užmokesčio, o išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą, – iki penkiasdešimt procentų darbuotojui išmokėtino darbo užmokesčio.”

Tai reškia, kad alimentininkams suteikta galimybė nevykdyti teismo sprendimo ir iš jo išskaičiuoti darbdavys pagal antstolio reikalavimą gali tik 20 proc. gaunamos algos „į rankas”. Šiuo metu tai – 67 eurai. 50 proc. galima išieškoti tik dėl žalos ir nebent turėsi kievienam vaikui atskirą reikalavimą išlaikymui. Vaiko išlaikymui teismas priteisia 100 eurų ir daugiau. Kad gautų vaiko globėjas tą 100 eurų, alimentininkas turėtų gauti į rankas bent 500 eurų.

Kuriam pavesta globa, gaudamas tą pačią minimalią algą privalo visapusiškai užtikrinti vaiko gerbūvį, o alimentininkas prisidės tik 67 eurais. O gal čia specialiai sumažinta galimybė (anksčiau galėjo išskaičiuoti iki 50 proc.) gauti visą priteistą vaiko išlaikymui sumą, kad lengviau galėtų atimti vaikus? Viena motina jau nusižudė…

Ką manote Jūs? Kas čia dedasi?

Darbo Kodekso 150-ame straipsnyje Seimo mariai tiesiog nepadėjo kablelio. Todėl darbdavys negali išskaičiuot daugiau nei 20 proc. Dėl dingusio kablelio mano vaikas negauna kiekvieną mėnesį po 100 euru. Absurdas, bet šis kablelis man labai brangiai kainuoja.

2017.09.13; 09:00

print