Skandalas dėl “Latvijas krajbanka” bankroto


Portalas Slaptai.lt ragina atkreipti dėmesį į regnum.ru paskelbtą publikaciją “Ekspertai: bankroto paskelbimas “Latvijas krajbanka” neturėjo pagrindo”.

Straipsnyje pateikiamos pirmosios parlamentinės komisijos „Latvijas krajbanka“ bankroto aplinkybėms tirti išvados, kuriose teigiama, kad banko bankroto skelbimui nebuvo pagrindo, o bankrotui sąlygas sudarė neatsakinga bankų sistemą prižiūrinčios institucijos veikla. Kaltę dėl banko bankroto, anot straipsnio, turėtų prisiimti Finansinių rinkų ir kapitalo komisijos (FRKK) pirmininkės pavaduotojas Janis Brazovskis.

Žodžiu, „Latvijoje netyla skandalas dėl „Latvijas krajbanka“ bankroto. Kol tūkstančiai indėlininkų, verslininkų ir paprastų žmonių įtariai ir nusivylę aptarinėja valdžios veiksmus, parlamentinė komisija sugebėjo išsiaiškinti, kad skelbti kreditinės organizacijos bankroto ir ją nacionalizuoti nebuvo pagrindo.“

„Ir šį kartą J.Brazovskis rado pateisinimą nepakankamai KRFK priežiūrai ir sau pačiam: esą kalta Lietuvos vyriausybė, neperspėjusi Latvijos atsakingų asmenų apie priemones, kurių imtasi dėl banko „Snoras“, kuris su „Latvijas krajbanka“ įėjo į vieną finansinę grupę. Tačiau esmė net ne tai, kad KRFK misija yra priežiūra ir tikrinimas, o ne pranešimų gavimas iš kolegų kaimyninėse šalyse, o tame, kad iš tiesų tokie pranešimai buvo.

Kaip rašo „IR“ „Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko teigimu, tarp Lietuvos banko ir Finansinių rinkų ir kapitalo priežiūros komisijos (FKTK) dar praėjusių metų spalį vyko neformalūs pokalbiai apie situaciją „Latvijas krajbanka“, kurių metu Latvijos pusei nurodytos galimos problemos“.

Janis Brazovskis apie tai, tikėtina, „pamiršo“. Greičiausiai, gana greitai parlamentinės komisijos nariai finansinės priežiūros šešėliniam kardinolui primins ir apie tai, ir apie daug kitų dalykų.“

Parengta pagal regnum.ru informaciją.

2012.02.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.