Skandalas Vienos Wiesenthalio institute


Austrijos laikraštis „Der Standard“ praneša, jog visi septyni Wiesenthalio instituto vadovai atsisakė toliau dirbti, nes izraelitų religinė bendruomenė (toliau – IRB) blokuoja priėjimą prie jos archyvo. Manoma, jog IRB archyve saugoma tūkstančiai administracinių bylų, gausi korespondencija, kartotekos ir knygos. Austrijos finansų ministerija ir Vienos savivaldybė Wiesenthalio institutui jau pažadėjo pinigų archyvo medžiagai perkelti į skaitmeninę sistemą. Įsigyta reikalinga technika, priimti į darbą specialistai. Bet štai jau pusė metų, kai izraelitų religinės bendruomenės vadovybė nesutinka atidaryti archyvą. Politologas Antonas Pelinka, buvęs Wiesenthalio instituto valdybos pirmininkas, teigia, jog atsistatydinta dėl to, kad jie toliau nebegali prisiimti atsakomybės už sąžiningą finansinių reikalų tvarkymą.

Irena Tumavičiūtė

Austrijos laikraštis „Der Standard“ praneša, jog visi septyni Wiesenthalio instituto vadovai atsisakė toliau dirbti, nes izraelitų religinė bendruomenė (toliau – IRB) blokuoja priėjimą prie jos archyvo. Instituto darbuotojai tyrinėja holokausto temas. Be archyvo medžiagos neįmanoma įgyvendinti projekto.

Manoma, jog IRB archyve saugoma tūkstančiai administracinių bylų, gausi korespondencija, kartotekos ir knygos. Austrijos finansų ministerija ir Vienos savivaldybė Wiesenthalio institutui jau pažadėjo pinigų archyvo medžiagai perkelti į skaitmeninę sistemą. Įsigyta reikalinga technika, priimti į darbą specialistai. Bet štai jau pusė metų, kai izraelitų religinės bendruomenės vadovybė nesutinka atidaryti archyvą. Politologas Antonas Pelinka, buvęs Wiesenthalio instituto valdybos pirmininkas, teigia, jog atsistatydinta dėl to, kad jie toliau dėl jo nebegali prisiimti atsakomybę už sąžiningą finansinių reikalų tvarkymą.

Kita blokados priežastis gali būti konfliktai pačioje IRB. Religinės bendruomenės prezidentas Arielis Muzicantas iki rugpjūčio pabaigos atostogauja ir pranešė, jog problemą bandys spręsti grįžęs.

Straipsnio autoriai Peteris Mayras ir Nina Weißensteiner kelia klausimą dėl Wiesenthalio instituto mokslinio centro likimo, nes buvo numatyta, jog jis pradės dirbti pilnu pajėgumu 2012 m. Straipsnis baigiamas A. Pelinkos žodžiais: „Institutams, kuriems Wiesenthalio institutas yra pavaldus, reikia garantijų, kad jie galės dirbti taip, kaip buvo suderinta. Tik tada institutai galės paskirti naują valdybą“.

Nuotraukoje: politologas Antonas Pelinka.

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.