Skandalinga knyga apie Donaldą Trumpą pasirodys anksčiau nei planuota


Naujosios knygos apie D. Trumpą autorius: prezidento komanda abejoja jo tinkamumu eiti šias pareigas. EPA-ELTA nuotr.

Nepaisant JAV vyriausybės siekio užkirsti kelią skandalingos knygos apie Donaldą Trumpą pasirodymui, ji parduotuvių lentynas pasieks anksčiau nei planuota. Leidykla „Henry Holt & Co“ ketvirtadienį paskelbė, kad knygą bus galima įsigyti jau šį penktadienį. Anksčiau skelbta, kad ji pasirodys kitą antradienį.

Leidykla tokį savo sprendimą pagrindė beprecedente kūrinio paklausa. Knyga „Ugnis ir įniršis: D. Trumpo Baltųjų rūmų viduje“ („Fire and Fury: Inside the Trump White House“) bus parduodama nuo 9.00 val. vietos laiku (15.00 Vidurio Europos laiku).

D. Trumpo advokatai siekia užkirsti kelią knygos, kurioje pateikiami jo administracijai galintys pakenkti įtarimai, pasirodymui prekyboje. Leidykla ir autorius sulaukė prezidento advokato laiško, kad knyga negali pasirodyti nei visa, nei dalimis.

Joje, be kita ko, cituojamas buvęs aukšto rango prezidento patarėjas Steve’as Bannonas, teigiantis, kad D. Trumpo vyriausiojo sūnaus susitikimas su Rusijos teisininke buvo išdavikiškas.

Be to, knygoje jis esą kvestionuoja D. Trumpo pasirengimą užimti prezidento postą, teigia, kad rinkimų naktį jo žmona verkė, o jo dukra Ivanka pati turi ambicijų ateityje tapti šalies vadove.

Baltieji rūmai ginčija knygoje pateikiamų faktų tikslumą. Pats D. Trumpas kiek anksčiau sakė, kad S. Bannonas, rugpjūtį atleistas iš pareigų Baltuosiuose rūmuose, „neteko proto“.

Naujosios knygos apie D. Trumpą autorius: prezidento komanda abejoja jo tinkamumu eiti šias pareigas. EPA-ELTA nuotr.

2018.01.06; 05:00

print