Skandinavijos verslininkams pristatytos svarbiausios Lietuvos ekonomikos aktualijos


Per verslo pietus finansų ministras Rimantas Šadžius Skandinavijos (Suomijos, Švedijos, Danijos ir Norvegijos) prekybos rūmų atstovams pristatė šių dienų Lietuvos ekonomikos aktualijas.

Ministras apžvelgė pagrindinius šalies makroekonominius rodiklius, supažindino su eksporto ir investicijų statistika, pakomentavo svarbiausius 2016 m.  biudžeto parametrus.

Pristatyme atkreiptas dėmesys į tai, kad Skandinavijos verslininkų investicijos ir toliau sudaro apie 40 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje: 2015 m. trečiojo ketvirčio duomenimis daugiausiai mūsų šalyje yra investavę švedai, norvegai – ketvirti, suomiai ir danai – septinti.  

Skandinavijos verslininkams pristatytas Lietuvos 2016-ųjų metų biudžetas atspindi šių dienų aktualijas. Dar kartą reikšmingai ūgtelėjęs gynybos srities finansavimas, ženklūs asignavimai ekonomikos skatinimui, dėmesys socialinei bei sveikatos apsaugai – pagrindiniai šių metų valstybės biudžeto prioritetai.

Susitikime neliko nepaminėtas sėkmingas bei sklandus, ką pažymėjo ne  tik vietos ekspertai, bet ir Europos Komisija bei Europos centrinis bankas, Lietuvos prisijungimas prie euro zonos – vienas svarbiausių praėjusių metų  ir visos šalies istorijos įvykis.

Informaciją pateikė Finansų ministro patarėjas Remigijus Bielinskas.

2016.01.27; 05:13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *