Skiriama Pasaulinės gyvūnų dienos paminėjimui


Kikas ilsisi. Slaptai.lt foto

Šeštadienį Gargždų gatvėmis vinguriavo išskirtinė eisena, skirta Pasaulinės gyvūnų dienos paminėjimui – eisenoje „Tūkstantkojis“ kviesti dalyvauti gyventojai kartu su savo augintiniais. Buvo siekiama ir Lietuvos rekordo – tikėtasi, kad susirinks gausiausias iki šiol būrys gyvūnų mylėtojų kartu su amsinčiais, kniaukiančiais ar cypsinčiais augintiniais.
 
Šuo, katė, žiurkėnas, šeškas, jūrų kiaulytė ar kitas augintinis – į eiseną šventės organizatoriai kvietė visų augintinių šeimininkus. Šiųmetė Pasaulinės gyvūnų dienos šventė Gargžduose – jau 12-oji iš eilės. Tik praėjusiais metais dėl pandemijos buvo atsisakyta tradicinio gyvūnų mylėtojų sambūrio – gyvūnams skirta data buvo paminėta virtualiu konkursu.
 
„Bendruomenė labai pamėgo Pasaulinės gyvūnų dienos renginius Gargžduose, tačiau pernai susitikti negalėjome dėl pandemijos, tad šiemet tikimės kompensuoti pernykštį praradimą. Būtų labai smagu, jei pavyktų pasiekti rekordą – gausiausia Lietuvoje eisena su augintiniais. O pagrindinis šios šventės tikslas – priminti apie atsakingą šeimininkystę, apie tai, kad augintiniai yra šeimos nariai, verti kasdienio nuoširdaus dėmesio. Norime atkreipti dėmesį ir į beglobius gyvūnus, kurių idealiu atveju nebūtų, jei mūsų visų elgesys būtų atsakingas. Todėl kalbame apie atsakomybę už augintinį jau su pradinių klasių moksleiviais, aktyviai prisidedame ir prie prieglaudose esančių gyvūnų išlaikymo ir gerovės“, – pranešime cituojama bendrovės „Mars Lietuva“, šventės organizatorės ir pagrindinės rėmėjos, generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.
Kokerspanielis. Slaptai.lt nuotr.
 
Gyvūnų gerovė ir atsakinga šeimininkystė yra viena iš svarbiausių „Mars Lietuva“ veiklos krypčių. Kartu su partneriais įmonė nuolat dalyvauja įvairiose edukacijos apie augintinių priežiūrą ir mitybą, pagalbos beglobiams gyvūnams iniciatyvose. Taip pat aktyviai siekiama, kad Lietuvoje būtų kuo daugiau gyvūnams augintiniams draugiškų vietų – įstaigų, kavinių ir pan., kad keturkojai bičiuliai galėtų daugiau laiko praleisti su šeimininkais ne tik namuose.
 
Pasaulinė gyvūnų diena minima spalio 4 dieną, o Gargždai neoficialia gyvūnų augintinių mylėtojų sostine tampa kasmet paskutinį rugsėjo savaitgalį.
 
Pasaulinė gyvūnų diena pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos, kai jos dalyviai nusprendė, kad spalio 4-oji, Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo mirties diena, bus skirta gyvūnams pagerbti. Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais bei padėkoti gyvūnams už didžiulę jų svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.
 
Šventės Gargžduose organizatorė „Mars Lietuva“ yra tarptautinės bendrovės „Mars, Incorporated“ antrinė įmonė, veikianti Lietuvoje nuo 1993-iųjų metų. Gargžduose bendrovė turi ėdalo gyvūnams augintiniams gamyklą, o Vilniuje pardavimų ir rinkodaros padalinį. Šiuo metu įmonėje „Mars Lietuva“ dirba apie 800 darbuotojų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.26; 07:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.