Škotijos lyderė žada dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės


Nicola Sturgeon. EPA – ELTA nuotr.

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon trečiadienį teigė reikalausianti surengti referendumą dėl nepriklausomybės, jei jos partija būtų perrinkta per ateinančius rinkimus.
 
„Dar vienas nepriklausomybės referendumas bus, jei Škotijos gyventojai balsuos už dar vieną nepriklausomybės referendumą“, – regioniniame parlamente teigė ji.
 
Po šią savaitę vykusio balsavimo dėl nepasitikėjimo N. Sturgeon vis dėlto nepasitikėjimas nebuvo pareikštas. Balsavimas surengtas po sunkaus laikotarpio, per kurį Škotijos pirmoji ministrė buvo spaudžiama dėl jos sprendimų, kai jos pirmtakui buvo pareikšti kaltinimai priekabiavimu.
 
Vis dėlto atlikus tyrimą paskelbtas nutarimas, kad N. Sturgeon nepažeidė ministrų statuto, taigi ji ves savąją „Škotijos nacionalinę partiją“ (SNP) į gegužės 6 d. vyksiančius Škotijos parlamento rinkimus.
 
Prognozuojama, kad SNP laimės daugumą parlamente, o valdžioje nuo 2014 m. esanti N. Sturgeon teigė, kad tai bus proga leisti klausimą spręsti rinkėjams ir sustiprinti partijos siekį surengti dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.25; 07:05
print