Slaptas antiekologinių organizacijų tinklo finansavimas


“Milijardieriai konservatoriai pasinaudojo slaptu finansavimo būdu, kad pervestų beveik 120 mln. dolerių daugiau kaip šimtui grupių, kurios kelia abejones dėl mokslinių tyrimų, skirtų klimato kaitos problemai“, – praneša “The Guardian”.

Tos priemonės leido sukurti platų tinklą organizacijų ir aktyvistų grupių, dirbančių vienam tikslui: neutralų mokslinį faktą – klimato kaitos problemą – paversti klausimu, iššaukiančiu griežtus prieštaravimus, rašo leidinys.

„Tie milijonai keliavo per du fondus:“Donors Trust” ir “Donors Capital Fund”, įsikūrusius niekuo neypatingame name Vašingtono priemiestyje“ – pastebi amerikiečių korespondentė Siuzann Goldenberg.

“Donors Trust”vadovė Uitni Boll pasakojo, jog jos organizacija garantavo turtingiems aukotojams, kad jų lėšos niekada nebus panaudotos liberaliems tikslams, rašo “The Guardian”.

„Laikui bėgant tie konservatyvieji donorai aukojo vis daugiau pinigų organizacijoms, diskredituojančioms klimatologiją arba trukdančioms ekologijos aktyvistams“, – pažymi laikraštis.

„Aukotojų nuomonės įvairiais klausimais smarkiai skyrėsi. Bet kaip veikti prieš privalomą šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo sumažinimą, čia jie surado bendrą kalbą“, – perduoda Uitni Boll žodžius straipsnio autorė.

„Pinigų srautas įžiebė konservatorių pasipriešinimą Barako Obamos ekologinei programai, o tai sunaikino bet kokią galimybę Kongresui nors ko imtis klimato kaitos klausimu“, – rašo Siuzan Goldenberg.

„Tos pačios grupės dabar stoja prieš B.Obamos bandymus imtis priemonių šia linkme per antrąją kadenciją. Šį trečiadienį pagrindinis slapta pervedamų lėšų gavėjas smulkiai kritikavo skyrių apie klimatą iš prezidento pranešimo Kongresui apie reikalus šalyje“, – praneša leidinys.

Ir tai daroma garantuojant visišką anonimiškumą donorams, kurie nori likti šešėlyje, pastebi straipsnio autorė.

Tokie metodai neblogai žinomi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jie teikia daugybę privalumų donorams. Jie patogūs, juos valdyti pigiau negu privačius fondus, jie siūlo mokesčių lengvatas ir yra visiškai teisėti, aiškina leidinys.

2002 metais abu fondai surinko apie 900 tūkstančių dolerių kovai su ekologiniu aktyvizmu. Tai buvo tik dalis to, ką “Exxon Mobil”ar naftos milijardieriai konservatoriai broliai Kochai paaukojo atitinkamoms organizacijoms tais metais, praneša straipsnio autorė.

„Juokinga, jog mes, dešinieji, galvojam, kad viską remia Džordžas Sorošas, o jūs, kairieji, – kad už viso šito slypi broliai Kochai. Tai netiesa! Jeigu Kochų apskritai nebūtų, mūsų organizacija vis tiek neturėtų finansinių problemų“, – cituoja U.Boll žodžius žurnalistė.

Šaltinis: “The Guardian”

2013.03.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.