Slaptos nuotraukos iš Štazi archyvo – maskarado kostiumų vadovas


Nuotraukų kolekcija iš Štazi archyvo, kurią neseniai rado Berlyno fotografas Simonas Meneris, leidžia dirstelėti į VDR slaptąją policiją iš mažai žinomos pusės, praneša "The Independent" korespondentė.

Rinkdamas medžiagą knygai, S.Menneris rado seriją nuotraukų kuriose vokiečių kontržvalgybos agentai nufotografuoti apsirėdę egzotiškais drabužiais.

Kai kurios nuotraukos fotografuotos mokant bendradarbius maskuotės pagrindų, sakoma straipsnyje. Po nevykusiai apsirengusio raudonu švarku ir marškiniais plačia apykakle vaikino nuotrauka – užrašas „nekaltas mamos sūnelis“, kitoje nuotraukoje kelkraštyje stovintis agentas su kuprine vaizduoja, kad jis keliauja autostopu.

Tačiau maskuodavosi vokiečių žvalgai ne vien šnipinėjimui. Tarp S.Menerio rastų nuotraukų yra keletas kadrų iš aukšto Štazi bendradarbio gimtadienio vakarėlio. Svečių buvo prašyta ateiti apsirėdžius taip, kaip dėvi tos socialinės grupės, kuriomis ypač domisi valstybės saugumas: sportininkais, pacifistais, bažnyčios hierarchais.

„Nepaisant bauginančios reputacijos, slaptieji agentai rengdavo vaikėziškus kostiumuotus vakarėlius, – stebisi žinutės autorė, – kai kurie net įsispirdavo į baleto batelius“.

Šaltinis: The Independent

2013.09.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *