Smarkiai smuko Nyderlandų karaliaus populiarumas


Nyderlandų karaliaus Willemo Alexanderio šeima. EPA – ELTA nuotr.

Dėl ginčytino jo elgesio per pandemiją smarkiai smuko Nyderlandų karaliaus Willemo Alexanderio populiarumas. Praėjusių metų balandį jį teigiamai vertino 76 proc. apklaustųjų, o dabar tik 57 proc., rodo visuomeninio transliuotojo NOS užsakymu atlikta apklausa.
 
Karalius antradienį mini savo 54 metų sukaktį, o Nyderlandai švenčia Karaliaus dieną.
 
37 puslapių ataskaitoje, kurią nuomonės tyrimo institutas „Ipsos“ parengė NOS užsakymu, primenama, kad iškilmės Karaliaus dienos proga pernai dėl pandemijos paskutinę minutę buvo atšauktos. Tada Willemas Alexanderis pasakė kalbą apie koronakrizę ir su tuo susijusį „nesaugumą bei izoliaciją“. Šią kalbą gyventojai sutiko pozityviai.
 
„Tačiau vėliau daug visko įvyko, – pabrėžiama pranešime. – Pernai pats karalius keliskart įsivėlė į kontroversijas“.
 
Karalius su šeima, pavyzdžiui, spalį išskrido atostogauti į Graikiją, kai tuo metu šalyje galiojo dalinis karantinas. Dėl gyventojų nepasitenkinimo Willemas Alexanderis ir jo žmona Maxima praėjus dienai po išvykimo sugrįžo atgal į Nyderlandus. Šeima per televiziją atsiprašė žmonių, tačiau karaliaus populiarumas, „Ipsos“ duomenimis, smuko iki 47 proc.
 
Du mėnesiai iki kelionės į Graikiją ginčą įplieskė nuotrauka, kurią paskelbė internetinė žiniasklaida. Joje karalius ir jo žmona nufotografuoti su vieno restorano savininku Graikijos Milo saloje per atostogas. Karališkoji pora nei laikėsi atstumų, nei dėvėjimo kaukes, kaip tai buvo privalu Nyderlanduose.
 
Karalius ir šiaip kaltinamas prarandantis kontaktą su savo tauta. Nyderlandų vyriausybė nurodė peržiūrėti metinį biudžetą karališkiesiems rūmams. Parama monarchijai, lyginant su ankstesniais metais, smarkiai sumažėjo, teigiama toliau ataskaitoje. Tačiau dauguma olandų ir toliau pasisako už konstitucinę monarchiją. Kad monarchija išliktų, nori 58 proc. respondentų. 23 proc. yra už jos panaikinimą.
 
Nyderlanduose naujų COVID-19 infekcijų skaičius vėl auga. Čia iki šiol registruota 1,4 mln. užsikrėtimų ir daugiau kaip 17 000 mirčių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.28; 06:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *