Šnipinėdamas Amerikoje, Izraelis „peržengė raudonąją ribą“


Amerikos žvalgai tylomis piktinasi, kad jų „draugai“ iš Izraelio nueina per toli šnipinėdami JAV teritorijoje, ir priešinasi, kad būtų panaikintos vizos Izraeliui. Tel-Avivas kategoriškai neigia visus kaltinimus.

“Kur dingo „vagių garbė“?“ – domisi žiniasklaida.

Newsweek žurnalistas Džefas Steinas sužinojo, kad šių metų sausį Amerikos kontržvalgybos atstovai kalbėjo JAV Atstovų rūmų Juridinio komiteto ir Tarptautinių reikalų komiteto atstovams. Jie rekomendavo įstatymų leidėjams neatšaukti vizų režimo su Izraeliu tuo pagrindu, kad, bandydami pavogti Amerikos paslaptis, izraeliečiai „peržengė raudoną ribą“.

Pasak žvalgų bendrijos narių, Izraelio šnipinėjimo JAV teritorijoje mastai smarkiai pranoksta analogiškus kitų artimų Amerikos sąjungininkių veiksmus – Vokietijos, Prancūzijos, Britanijos ar Japonijos. „Pagrindinis žydų valstybės tikslas – pramonės ir technologijų paslaptys“, – pabrėžia Steinas.

Izraelio ambasados atstovas Aronas Sagunas kategoriškai paneigė visus kaltinimus. „Izraelis nešnipinėja JAV, taškas. Mes smerkiame tą faktą, kad Izraeliui buvo iškelti tokie piktinantys melagingi kaltinimai“, – pareiškė jis leidiniui.

Kaip pažymi Amerikos kontržvalgybininkai, šnipinėdamas JAV, Izraelis tuo pačiu metu aktyviai stūmė savo įtraukimą į sąrašą, į kurį įrašytų šalių piliečiams nereikės vizos įvažiavimui į Ameriką. Dar neseniai pagrindinis argumentas prieš tai buvo įvažiuojančių į Izraelį arabų ir palestiniečių kilmės  Amerikos piliečių diskriminavimas.  

Straipsnio autorius primena, kad vizų režimo panaikinimo klausimui turi pritarti JAV Vidaus saugumo ministerija, o tam gali prireikti ne vienų metų. Šalys, siekiančios, kad būtų įrašytos į sąrašą, turi aktyviai keistis informacija su JAV teisėtvarkos institucijomis, laiku pranešti apie pamestus ar pavogtus pasus, o jų antiteroristinės, teisėsaugos, pasienio tarnybos bei aviacija turi atitikti aukštus standartus. Kol kas Izraelis neatitinta visų tų reikalavimų.

„Tačiau paskutinį žodį tars Amerikos kontržvalgybininkai, – rašo žurnalistas. – O kadangi šansai, kad Izraelis liausis šnipinėti, lygūs maždaug tokiai tikimybei, kad žydai atsisakys valgyti macą per Peisachą, tai vizų režimas greičiausiai nebus atšauktas“.

Kaip pažymi buvęs CŽV bendradarbis Polas Pillaras, senų įpročių sunku atsikratyti. „Sionistai siuntė šnipus į Ameriką dar iki Izraelio atsiradimo, kad surinktų pinigų ir technikos savo kovai, o paskui neapsiplunksnavusiai valstybei. Ir čia jie slapta įsigijo pagrindinių komponentų savo atominėms bomboms“, – perpasakoja jo žodžius žurnalistas. 

„Jeigu mes leisime jiems laisvai siųsti pas mus žmones, tai kaip mes juos sustabdysime? – cituoja Steinas buvusį vieno Amerikos kongresmeno padėjėją. – Jie neįtikėtinai agresyvūs. Jie agresyvūs visais savo santykių su Amerika aspektais. Kodėl gi žvalgybos srityje jie staiga elgtųsi kitaip?“

Tuo tarpu gegužės 7-ąją Izraelio užsienio reikalų ministras Avigdoras Libermanas paneigė Newsweek pranešimą, kad Izraelis „peržengė raudoną ribą“,  pavadindamas jį „piktavaliu“ melagingu kaltinimu, praneša Haaretz.

Kalbėdamas radijo stoties Galej Cachal laidoje, Libermanas nesileido į samprotavimus apie tai, kas slypi už tokių kaltinimų. Ministras pažymėjo, kad Vašingtonas ir Tel-Avivas svarsto, ar įtraukti Izraelį į vizų panaikinimo programą per šiuos metus, pavadindamas derybas „geromis ir konstruktyviomis“.

Leidinys pabrėžia, kad straipsnis laikraštyje Newsweek – tai jau antra publikacija Amerikos spaudoje per pastarąsias savaites, kuriame pranešta apie Amerikos žvalgybos bendrijos priešinimąsi vizų režimo su Izraeliu panaikinimui. „Tos publikacijos gali atspindėti faktą, kad kažkokios jėgos Amerikos vyriausybėje stengiasi nutraukti tebesitęsiančius Izraelio užsienio reikalų ministerijos, JAV Valstybės departamento ir JAV Vidaus saugumo ministerijos kontaktus vizų klausimu“, – rašoma straipsnyje.

Informacijos šaltinis – inopressa.ru.

2014.05.09; 21:55

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.