„Societe Generale“ ieškinys: buvęs kandidatas į Prancūzijos prezidento postą iškviestas į teismą


Garsus prancūzų politikas, judėjimo „Nepasidavusi Prancūzija“ lyderis, kandidatavęs į Prancūzijos prezidento postą, Žanas Liukas Melanšonas (Jean-Luc Melenchon) iškviestas į teismą birželio 26 dieną pagal Prancūzijos banko „Societe Generale“ ieškinį, ketvirtadienį pranešė laikraštis „Echo“.

Žanas Liukas Melanšonas

Praėjusių metų balandį bankas „Societe Generale“ pareiškė ketinantis bylinėtis su dviem prancūzais, kurie jį kritikavo dėl „Panamos dokumentų“ skandalo.

Banko vadovybė tuomet pavadino kaltinimus Ž. L. Melanšonui nepagrįstais, kai šis pavadino banko administraciją „melagiais“, palaikiusiais mokesčių slėpimą.

Kaip skelbta „Panamos dokumentuose“, „Societe Generale“ padėjo savo klientams atidaryti slaptas banko sąskaitas steigiant „mokesčių rojaus“ zonose apie tūkstantį fiktyvių lengvatinio apmokestinimo bendrovių. 

Reuters nuotr.

Ž. L. Melanšonas savo ruožtu pareikalavo „rūsčios bausmės“ „Societe Generale“ bankininkams. Banko vadovai pavadino Ž. L. Melanšono žodžius šmeižtu ir kreipėsi į teismą.

Tarptautinis žurnalistinių tyrimų konsorciumas, įsikūręs Vašingtone, 2016 m. balandį paskelbė ištraukas iš 11,5 mln. dokumentų. Pernai balandžio pradžioje nutekinti Panamos teisinių paslaugų firmos „Mossack Fonseca“ dokumentai atskleidė, kaip įtakingi politikai, verslininkai ir sportininkai naudojasi lengvatinių mokesčių bendrovėmis ir „mokesčių rojais“, kad nuslėptų savo turtą ir išvengtų mokesčių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.05.26; 05:19

print