Sociologas Vladas Gaidys: ūkiškas V. Matijošaičio įvaizdis atneš problemų S. Skverneliui


Sociologas Vladas Gaidys. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Sociologas Vladas Gaidys teigia, kad kol kas sprendimo dėl dalyvavimo šalies vadovo rinkimuose nedeklaravusio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio užmojis siekti Prezidento posto labiausiai pakenktų premjerui Sauliui Skverneliui. Pasak jo, abu politikai yra ganėtinai panašūs, tad konkuravimo atveju tektų varžytis dėl to paties elektorato. 

„V. Matijošaitis šiek tiek pakeistų situaciją (…) Paskelbus, kad kandidatuotų, jo elektoratas yra arčiau S. Skvernelio, tad elektoratas persidengia. Kalbant apie įvaizdžius ir vienas, ir kitas ūkiškas žmogus, todėl Skverneliui būtų sunkiau, jei V. Matijošaitis dalyvautų rinkimuose“, – teigė V. Gaidys. 

„Komentuodamas pastaruosius reitingus, V. Gaidys pabrėžė, kad nereikėtų sureikšminti tarp Ingridos Šimonytės ir S. Skvernelio esamo vieno procentinio punkto skirtumo. Skirtumas yra paklaidos ribose, todėl kuris iš tikrųjų turi didesnį pasitikėjimą kol kas sunku pasakyti. Kita vertus, pabrėžė jis, I. Šimonytės pranašumas prieš premjerą yra elektorato ištikimybė. 

„Vienas procentas yra paklaidos ribose, jie visiškai sutampa. I. Šimonytės stiprioji pusė yra tai, kad jos elektoratas yra stipresnis, žmonės daugiau angažuoti, apie tai galvoja ir gali eiti balsuoti. S. Skvernelio elektoratas mažesnio išsilavinimo, mažesnių pajamų ir jie mažiau į tas rinkimines batalijas susikoncentravę“, – sakė sociologas. 

Pasak V. Gaidžio, naivu tikėtis, kad Arvydas Juozaitis ir Valentinas Mazuronis pasiektų antrą rinkimų turą.

„Šansai nėra labai dideli (…) A. Juozaitis būtų blogas kandidatas, jeigu nesvajotų apie antrą turą, eidami į rinkimus jie sako, kad yra patys stipriausi, bet taip ir turi būti. Tačiau stiprus bus tas, kuris atsiims savo užstatą perėjus septynių procentų barjerą“, – teigė jis. 

Pirmadienis buvo paskutinė diena, kada galima registruotis Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviais. Neužsiregistravę politinės kampanijos dalyviais politikai negalės teikti pareiškinių dokumentų dėl kandidatavimo. Šalies vadovo posto siekiantys politikai iki kovo 8 dienos turi pateikti pareiškinius dokumentus. 

Šeštadienį dokumentus pateikė konservatorių keliama kandidatė Ingrida Šimonytė, Seimo narys Mindaugas Puidokas, eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, ekonomistas Gitanas Nausėda, premjeras Saulius Skvernelis, Seimo narys Naglis Puteikis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, Kazimieras Juraitis ir Alfonsas Butė. 

Prezidento posto siekiantys A. Juozaitis ir V. Mazuronis pareiškinius dokumentus VRK pateikė pirmadienį.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ sausio 23-vasario 3 dienomis atliktos apklausos duomenimis, prezidentinių reitingų lentelėje V. Matijošaitis su 2 proc. gyventojų palaikymu rikiuojasi 7 vietoje. Jį lenkia prezidento posto siekiantis Seimo narys Naglis Puteikis (2,1 proc.), iš rinkimų kovos pasitraukusi Aušra Maldeikienė (2,3 proc.), filosofas A. Juozaitis (3,3 proc.), ir rinkimų lyderiai – premjeras S. Skvernelis (15 proc.), I. Šimonytė (16,1 proc.), G. Nausėda (22,9 proc.).

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.19; 06:30

print