Sodeikos antrą kartą tapo pasaulio standartinių šokių čempionais


Evaldas ir Ieva Sodeikos antrą kartą tapo pasaulio standartinių šokių čempionais. Helmuto Rolando nuotr.

Šeštadienio vakarą Čekijos Brno mieste pasibaigė net dvejus metus lauktas Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) pasaulio standartinių šokių čempionatas. Dalyvauti jame susirinko 76 stipriausi standartinių šokių duetai iš 37 valstybių. Lietuvai šiame čempionate atstovavo Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė bei Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (abi poros – iš Kauno „Kaspino“ klubo).
 
E. Sodeika ir I. Sodeikienė į pasaulio čempionatą Brno atvyko ginti pasaulio čempionų titulo, kuriuo pirmą kartą galėjo džiaugtis 2019 m. Vilniuje vykusiose planetos pirmenybėse. Nors po turnyro I. Sodeikienė sakė, kad titulą apginti yra sunkiau nei jį iškovoti pirmąjį kartą, tiek teisėjams, tiek arenoje susirinkusiai publikai abejonių dėl E. ir I. Sodeikų šokio nekilo nuo pat pirmųjų žingsnių. Pirmosiomis vietomis mūsų šokėjai buvo vertinami visuose turuose, pirmuoju numeriu jie pateko į finalą (geriausiųjų šešetuką) ir finale užtikrintai laimėjo visus penkis šokius: surinko 196,13 balo iš 200 galimų, teigiama Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) pranešime. Artimiausius nuolatinius savo varžovus – Frančesko Galupo ir Deborą Pačini iš Italijos – mūsų sportininkai aplenkė ryškiu penkių balų skirtumu.
 
Vos tik mūsų šokėjai žengdavo ant parketo, tuojau sulaukdavo audringos publikos reakcijos, kurią sukeldavo tiek vietiniai sportinių šokių entuziastai, tiek iš viso pasaulio susirinkę sportinių šokių pasaulio žmonės, tiek iš Lietuvos atvykęs būrys sirgalių. „Mes esame laimingi, kad aplink mus tiek daug žmonių, kurie mus palaiko, myli, padeda“, – su jauduliu balse dėkojo antrą kartą pasaulio čempionato auksu pasidabinusi I. Sodeikienė.
 
Planetos pirmenybėse maloniai nustebino tokio rango varžybose debiutavę Lietuvos vicečempionai G. Kalašnikovas ir D. Šemeškevičiūtė. Jauni sportininkai galutinėje įskaitoje užėmė aukštą 14 vietą ir buvo pirmi, likę už pusfinalio ribos. Ketvirtfinalyje Georgijus ir Domilė aplenkė pripažintus duetus iš Ukrainos, Lenkijos, Rumunijos ir galutinėje įskaitoje surinko daugiau kaip 163 balus.
 
Antrąja vieta, kaip jau įprasta pastaruosius kelerius metus, vėl džiaugtis buvo priversti Italijos sportininkai F. Galupo ir D. Pačini (190,83 balo). Jie ne tik nepasivaržė su ankstesniais savo varžovais E. ir I. Sodeikomis, bet vieną šokį netgi pralaimėjo bronzos medalių laimėtojams. Bronza atiteko Rusijos sportininkams Aleksejui Gluchovui ir Anastasijai Glazunovai (188,97 balo). Šis medalis Aleksejui ir Anastasijai – pirmasis apdovanojimas pasaulio čempionate per visą jų karjerą.
 
Ketvirtoje vietoje liko antrasis Rusijos duetas Jevgenijus Nikitinas ir Anastasija Miliutina (183,67 balo), penktoje – Estijos šokėjai Madis Abelis ir Aleksandra Galkina (181,18 balo), šeštoje – Vokietijai atstovaujantys, tačiau Lietuvoje gyvenantys Tomas Fainšil ir Violeta Posmetnaja (177,75 balo). Beje, Tomas ir Violeta tokio lygio varžybų finale šokio pirmąjį kartą.
 
Pusfinalyje šoko 13 porų, tačiau dviem Danijos duetams, Latvijos, Rumunijos, Čekijos, Lenkijos ir Kipro šokėjams į finalą prasimušti nepavyko.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.19; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.