Spontaniškas ginklo pagrobimas atvedė į teismą


Šiandien Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai perdavė sostinės apygardos teismui nagrinėti didelį atgarsį visuomenėje sukėlusią baudžiamąją bylą, kurioje Lietuvos pilietis I. M. kaltinamas šaunamojo ginklo pagrobimu panaudojant psichinį smurtą bei neteisėtu jo gabenimu.

Taip pat jis kaltinamas panaudojant psichinę prievartą reikalavimu valstybės tarnautojams atlikti veiksmus jo naudai.

Šių metų lapkričio 19 d. du Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai po ilgų klaidžiojimų po sveikatos priežiūros įstaigas, esančias Vilniuje, vežė kaltinamąjį I. M. atgal į Švenčionių policijos areštinę, tačiau gavus papildomą užduotį nuvykti į Vilniaus m. 6-ąjį policijos komisariatą užvažiavo į minėtą komisariatą.

Kaltinamajam rankos priekyje buvo surakintos antrankiais, automobilio galinės durelės iš vidaus buvo užblokuotos. Policijos pareigūnai trumpam išlipo iš automobilio, o I. M., pasinaudodamas esama situacija, pagrobė automobilio priekyje paliktą automatinį ginklą su šovinių dėtuve.

Policijos pareigūnas priėjęs prie galinių mašinos durelių ir jas atidaręs pamatė į save nukreiptą ginklą. Kaltinamasis reikalavo, kad policijos pareigūnas nekeltų sąmyšio ir sėstų į automobilį. I. M. grasino panaudoti ginklą, jeigu nebus vykdomas jo reikalavimas. Netrukus prie mašinos priėjo ir kitas policijos pareigūnas. Tačiau ir jam grasindamas ginklu kaltinamasis pareikalavo sėstis į automobilį.

Policijos pareigūnai, matydami realų pavojų savo gyvybėms, pasitraukė nuo automobilio, o I. M., išlipęs iš jo per priekines duris, pabėgo. Nedelsiant kaltinamojo paieškai buvo mestos didžiulės policijos pajėgos ir tą pačią naktį jis buvo surastas viename Vilniaus gyvenamajame rajone.

I. M. su savimi pagrobto ginklo neturėjo. Netrukus po sulaikymo I. M. parodė vietas, kuriose paslėpė automatinį ginklą su šovinių dėtuve bei antrankius. Nurodytoje įvykio vietoje buvo rastas nepažeistas automatinis ginklas su visais dėtuvėje buvusiais šoviniais bei išoriškai nepažeisti antrankiai, kuriuos pats nusiėmė atsirakinant turimomis priemonėmis. Kaltinamasis I. M. pripažino savo kaltę, nuoširdžiai gailisi ir padėjo pareigūnams išaiškinti nusikaltimą. Kaltinamajam skirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Ikiteisminį tyrimą per keletą savaičių atliko Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Edita Ignatavičiūtė.

Dėl minėtų Švenčionių rajono policijos komisariato policijos pareigūnų galimo tarnybos pareigų neatlikimo Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai atlieka atskirą ikiteisminį tyrimą.

Informacijos šaltinis – Lietuvos generalinė prokuratūra.

2015.12.18; 18:26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.