Sprendimas viena valanda prailginti darbo laiką – nuvylė


Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vyriausybei trečiadienį nusprendus leisti viešojo maitinimo įstaigoms veikti viena valanda ilgiau – iki 22 valandos, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad sprendimas nuvylė, nes norėta, kad darbo laiką būtų leista prailginti iki 23 valandos.
 
Ji taip pat kritikavo sprendimą, kad vis dar neleidžiama lankytojų aptarnauti viduje.
 
„Mus labai nuvylė, nes matome, kad restoranai yra daug labiau pasiruošę nei prekybos centrai, ir įleistas žmogus, saugiai pasodintas prie staliuko, tikrai nekelia niekam grėsmės su 2 metų atstumu. Dar labiau nuvylė keistas laiko kaitaliojimas, nes dabar, kai dirba iki 21 valandos, nuo 18 iki 21 valandos sugužėdavo visi lankytojai po darbo, tai išsikviesti tiek padavėjų ir atidirbti 2–3 valandas yra labai sudėtinga“, – Eltai sakė E. Šiškauskienė.
 
„Mes prašome (darbo laiką prailginti – ELTA) iki 23 valandos ir nebekaitalioti, nes reikia žmones atšaukti iš prastovų, reikia planuotis darbą ir tas žaidimas pailginimu po vieną valandą labai liūdina“, – pridūrė asociacijos prezidentė.
 
Pakeitimus dėl ribojimų baseinų paslaugoms ji vertino kaip palengvinimą viešbučiams.
 
„Čia yra šiek tiek palengvinimas ir su Galimybių pasu, manau, bus daugiau atlaisvinama veiklos. Dabar, kai baseine maudosi vienas ar du žmonės, ekonomine prasme čia yra tragedija. Reikia šildyti vandenį, suteikti žmogui, atvykusiam į SPA viešbutį, (paslaugą – ELTA), tai yra tikrai dideli nuostoliai įmonėms.
 
Vyriausybės sprendimu baseinų paslaugos gali būti teikiamos ne daugiau kaip 50 asmenų (neįskaitant paslaugų teikėjų), užtikrinant 20 kv. metrų paslaugos teikimo plotą vienam asmeniui, lankytojų registraciją ir kitas saugumo priemones.
 
Vykdant grupines treniruotes, viename baseino takelyje gali būti ne daugiau kaip 5 asmenys (neįskaitant paslaugų teikėjų).
Turint Galimybių pasą, šie ribojimai nebūtų taikomi.
 
Pirčių paslaugas leidžiama teikti visose vietose, ribojant asmenų skaičių iki 2 asmenų arba paslaugas teikiant vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, o kai pirčių paslaugos teikiamos tik asmenims, turintiems Galimybių pasą – asmenų skaičius neribojamas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.20; 00:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.