Stalino autobusas aptaškytas dažais


Daugelis Šveicarijos ir Vokietijos internetinių laikraščiai skelbia straipsnius apie Stalino kulto atgijimą Rusijoje, taip pat apie griežtą Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo poziciją: jis besąlygiškai smerkia Stalino kultą, Stalino valdomą valstybę vadina totalitarine. Taip pat gausu straipsnių apie numatomą Stalino pagerbimą gegužės 9-ąją kai kuriuose Rusijos ir Ukrainos miestuose. Yra publikacijų ir apie atvirą priešiškumą šioms užmačioms.

Idomių straipsnių apie tai paskelbė šveicarų internetiniai laikraščiai. Savo skaitytojams pateikiame straipsnį intriguojančiu pavadinimu: “STALINO AUTOBUSAS APTAŠKYTAS DAŽAIS”.

Diktatorius Stalinas buvusioje sovietinėje erdvėje vis dar garbinamas. Sankt Peterburgo gatvėmis važinėjo net autobusas su Stalino portretu. Bet Stalino veidas buvo stipriai apgadintas. Artėjant 65-osioms pergalės prieš nacistinę Vokietiją metinėms buvusioje Sovietų Sąjungoje diktatoriaus Jozefo Stalino garbinimas įgauna keistokų bruožų. Antrame pagal dydį Rusijos mieste sankt Peterburge nuo trečiadienio nuostabaus grožio Nevskio prospektu važinėja maršrutinis autobusas su Stalino atvaizdu. Bet tą patį trečiadienį nenustatyti asmenys jį stipriai aptaškė dažais. Šio autobuso “organizatorius“ Viktoras Loginovas šią akciją pavadino “grubiu vandalizmu“ ir, kaip praneša agentūra Interfax, jis paskelbė atnaujinsiąs Stalino portretą.

Loginovas pasakė, jog šia privačiai finansuota akcija siekiama pabrėžti „lemiamą“ Stalino „vaidmenį“ Antrajame pasauliniame kare. Žmogaus teisių gynėjai protestavo, teigdami, jog tai – „nacionalinė gėda.“ Remiantis Interfax pranešimais, komunistai paskelbė, jog gausiai turistų lankomo miesto centre išklijuos 300 plakatų su Stalino atvaizdu. Maskvoje 15 didžiulių stendų su diktatoriaus portretais būsią iškabinta muziejuose, meno galerijose, koncertų salėse.

Ukrainoje pirmą kartą po nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais, skambant sovietiniam himnui, buvo atidengtas paminklas Stalinui. Ceremonijoje, įvykusioje Zaporožės mieste, dalyvavo maždaug 1000 žmonių. Trijų metrų aukščio skulptūra buvo pastatyta komunistų partijai priklausančioje teritorijoje. Stalino priešininkų protesto renginys buvo uždraustas. Viena senyvo amžiaus moteris iškilmingos ceremonijos metu mirė širdies infarktu.

Sibiro mieste Jakutske Stalino šalininkai tą sekmadienį rengiasi atidengti 3,5 metrų aukščio diktatoriaus biustą. Aplink Jakutską Stalinas buvo pastatydinęs šimtus lagerių. Kremliaus šefas Dmitrijus Medvedevas ir vyriausybės vadovas Vladimiras Putinas Staliną pavadino „nusikaltėliu.“

2010.05.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.