Stanislavas Belkovskis: žuvusi daktarė Liza seniai yra Kremliaus viešųjų ryšių agentė


Politologas Stanislavas Belkovskis ukrainiečių portalui Gordonua.com teigia: „Žuvusi daktarė Liza seniai yra Kremliaus viešųjų ryšių – piaro – agentė beje, iškart dviejų karų: Sirijoje ir Donbase”. 

Politologas Stanislavas Belkovskis

Gedėjimas dėl Jelizavetos Glinkos ir kitų lėktuvo keleivių žūties Tu-154 katastrofoje neatima galimybės blaiviai panagrinėti, kuo tie žmonės užsiiminėjo, pažymėjo politologas Stanislovas Belkovskis.

Skridusio organizuoti koncertų Rusijos aviacijos bazėje „Chmeim“, o paskui Alepo mieste, karinio lėktuvo Tu-154 sudužimas turi politinį atspalvį. Apie tai komentaruose Rfi kalbėjo rusų politologas Stanislovas Belkovskis.

„Tai nebuvo gryno pavidalo humanitarinė akcija. Tai buvo to karo, kurį Rusija kariauja Sirijoje, viešųjų ryšių – piaro – akcija. Žinoma, ji sukėlė skirtingą žmonių reakciją, priklausomai nuo jų požiūrio į Rusijos karinius veiksmus Sirijoje. Tuo labiau, kad tai atsitiko praėjus kelioms dienoms po Rusijos ambasadoriaus nužudymo Ankaroje, kuris irgi vienaip ar kitaip netiesiogiai susijęs su karu Sirijoje, – pažymėjo jis.

Politologo nuomone, įvykis iškėlė Rusijos visuomenei tikrųjų tikslų ir karo Sirijoje kainos klausimą.

„Tikrieji tikslai, mano požiūriu, suprantami: taip Vladimiras Putinas nori atkreipti Jungtinių Valstijų dėmesį. Bet kiek reikia mokėti už tą dėmesį? Tas klausimas Rusijos visuomenei lieka atviras“, – pabrėžė Belkovskis.

Jis pridūrė, kad nesutinka su pozicija tų žmonių, kurie neužjaučia ar piktai džiūgauja dėl katastrofos.

„Lėktuve buvo žmonių, politine prasme gana neindiferentiškų. Tie žmonės vykdė tam tikrą Kremliaus, beje, karinio pobūdžio, užduotį. O Jelizaveta Glinka, arba daktarė Liza, kuri laikoma pagrindine auka ir kurią tikimasi vos ne kanonizuoti (beje, tai siūlo tiek bažnytiniai sluoksniai, pavyzdžiui, tėvas Vsevolodas Čaplinas, tiek ir visiškai pasaulietiški sluoksniai, antai, Pilietinės visuomenės ir žmogaus teisių tarybos prie Rusijos prezidento pirmininkas Michailas Fedotovas) seniai yra Kremliaus visuomeninių ryšių – piaro – agentė, iškart dviejų karų: Sirijoje ir Donbase“, – pareiškė jis.

Politologas pažymėjo, kad gedulas dėl žmonių žūties lėktuvo katastrofoje neatima galimybės blaiviai analizuoti, kuo tie žmonės užsiiminėjo.

O užsiiminėjo jie karo propaganda. Ir lėktuvas buvo karinis. Todėl negali būti vienareikšmio požiūrio į tą įvykį ir jo pasekmes. Aš manau, kad visi požiūriai į tą įvykį verti dėmesio ir pagarbos“, – apibendrina Belkovskis.

RF gynybos ministerijos lėktuvas, kuriame buvo Rusijos kariškiai, Aleksandrovo ansamblio artistai ir Rusijos žiniasklaidos atstovai, skridę koncertuoti per Naujuosius metus į Siriją, sudužo gruodžio 25 dieną virš Juodosios jūros. Iš viso lėktuve buvo 92 žmonės, įskaitant Glinką.

2015 metais Glinkos organizacija „Visuomeninė pagalba“ išvežė vaikus iš okupuotos Donecko srities į Rusiją. Organizacijos portale buvo pasakyta, kad nuo 2014 metų ji Rusijoje gydo „sunkiai sergančius ir sužeistus vaikus, nukentėjusius kovinių veiksmų zonoje Ukrainos pietryčiuose“.

Ryšium su tuo Ukrainos Užsienio reikalų ministerija buvo išsakiusi susirūpinimą ir pareiškė, kad bet koks vaikų perkėlimas per Ukrainos valstybinę sieną turi būti vykdomas pagal įstatymus.

Informacijos šaltinis – Gordonua.com portalas.

201612.27; 13:31

print