Stasio Jakeliūno kova su „Revolut“ sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio


Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Stasio Jakeliūno specializuotojo banko „Revolut“ tyrimas susilaukė ir užsienio žiniasklaidos dėmesio. Kaip rašo „The Telegraph“, „Revolut“ vadovas Nikolajus Storonskis buvo priverstas gintis nuo kaltinimų ryšiais su Rusija.

Kaip rašo leidinys, S. Jakeliūnas apkaltino „Revolut“ įkūrėją N. Storonskį kišantis į Lietuvos politiką dėl jo ryšių su Rusija.

Atsakydamas į kaltinimus, N. Storonskis išplatino viešą laišką, kuriame jis atmetė kaltinimus, esą „Revolut“ yra politiškai susijęs su Rusija. „Į tokį baimės kurstymą neturėtume reaguoti ramiai“, – rašė N. Storonskis.

„Aš tai interpretuočiau kaip bandymą įsikišti į politinius procesus čia (Lietuvoje. – ELTA). Tai yra mūsų vidaus diskusija, ir nei „Revolut“, nei jo generalinis direktorius neturėtų to komentuoti“, – S. Jakeliūno žodžius cituoja „The Telegraph“.

BFK pirmininkas taip pat dar kartą patvirtino sulaukęs informacijos dėl „Revolut“ iš Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) ir Valstybės saugumo departamento (VSD).

„Jie nebuvo pakankamai atviri, jie nebuvo pakankamai skaidrūs“, – apie „Revolut“ sakė S. Jakeliūnas.

Tuo tarpu N. Storonskis viešame laiške patvirtino, kad jo tėvas dirba „Gazprom“, tačiau pridūrė: „Neturiu daugiau ko pridėti. Tai yra asmeniškas ir nesvarbus klausimas.„

„The Telegraph“ taip pat cituoja „The New York Times“ pranešimą, esą į „Revolut“ 250 mln. dolerių (221,55 mln. eurų) investavęs Izraelio-Rusijos milijardieriaus Jurijaus Milnerio investicinis fondas „DST Global“ yra remiamas Rusijos valstybinio VTB banko, kuris parėmė J. Milnerio 2011-ųjų investicijas į „Twitter“.

N. Storonskis savo laiške taip pat rašė, kad „DST Global“ neturi jokių investuotojų iš Rusijos.

„The New York Times“ atskleisti dokumentai taip pat rodo, kad viena iš J. Milnerio bendrovių, per kurią jis investavo į „Facebook“ 2009-aisiais, sulaukė finansavimo iš „Gazprom Investholding“, vieno iš Rusijos dujų koncerno padalinių.

ELTA primena, kad, „Revolut“ Lietuvoje gavus specializuoto banko licenciją ir planuojant teikti indėlių bei paskolų paslaugas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas S. Jakeliūnas kreipėsi į FNTT ir VSD.

S. Jakeliūnas tarnybų prašė pateikti turimą informaciją apie šio banko įkūrėjų, steigėjų, vadovų verslo modelį. Pasak S. Jakeliūno, „Revolut“ planuota plėtra – pernelyg agresyvi.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.13; 05:33

print