Stebėjimo kamerų pasirinkimas ir galimybės


Bepilotė stebėjimo skraidyklė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Stebėjimo kameros, veikiausiai, yra tas apsaugos sprendimas, kurį noriai renkasi didžioji dalis gyventojų. Kitas sistemas kameros lenkia galimybe ne tik sužinoti apie turtui ar saugumui kilusią grėsmę, bet ir stebėti įvykius tiek realiu laiku, tiek ir peržiūrėti įrašą vėliau.  Nors visos saugos kameros skirtos fiksuoti vaizdus saugomoje zonoje, ne visų jų galimybės vienodos. Šie prietaisai skiriasi funkcionavimo ir vaizdo perdavimo ypatybėmis, maitinimo šaltinio tipu bei vaizdo įrašymo galimybėmis.

HD ir IP kameros

Vaizdo stebėjimo kameros skiriamos į dvi rūšis – HD ir IP. HD yra laidinės kameros, kurios signalą į įrašymo įrenginį siunčia kabeliu. Čia signalas apdorojamas ir paverčiamas gana aukštos kokybės vaizdu, kurį galima peržiūrėti ekrane. Šios rūšies kamerų privalumas – itin paprastas montavimas ir valdymas. IP kameros gali būti ir laidinės, ir belaidės. Belaidės stebėjimo kameros signalą siunčia bekontakčiu ryšiu – WiFi arba 4G. Nors šiuo metu beveik visoje šalies teritorija bevielio interneto ryšio kokybė gana aukšta, laidinė alternatyva vis dar laikoma šiek tiek patikimesne ir tikslesne. Signalo perdavimo kokybė interneto ryšiu labai priklauso nuo konkrečios vietos iš kurios ir į kurią siunčiamas vaizdas: patalpos izoliacijos, sienų storio, reljefo ypatybių ir kt.

Vaizdo fiksavimo ir įrašymo galimybės

Stebėjimo ir filmavimo kamera. Slaptai.lt nuotr.

Apsaugos kameros skiriasi ir vaizdo fiksavimo galimybėmis. Nors dauguma jų pasižymi itin gerais naktinio stebėjimo parametrais, pasitaiko ir tokių variantų, kurie vaizdą fiksuoja tik šviesiu paros metu. Naktinio matymo režimą turinčių kamerų korpusuose įmontuojama infraraudonųjų spindulių sistema, kuri puikiai išryškina vaizdą, tačiau žmogaus akis jos nemato. Tokiu būdu užfiksuotas naktinis vaizdas yra nespalvotas, tačiau užtektinai aiškus. Renkantis kamerą reikėtų pagalvoti ir apie vaizdo įrašymo specifiką – kai kurios kameros vaizdą siunčia ir įrašinėja atmintyje, kitos – transliuoja vaizdus tik tiesiogiai. Taip pat skiriasi ir filmavimo trukmė – vienos vaizdo kameros filmuoja nuolat, kitos įsijungia tik užfiksavusios stebimoje zonoje judesius, trečias galima įjungti ir išjungti pačiam, nuotoliniu būdu ir taip patalpas stebėti tada, kai reikia.

Ekskomisarų biuras siūlo patikimas stebėjimo kameras, apie kameras skaitykite čia.

2020.09.29; 23:00

print

Vienas komentaras

  • Pasirinkimo ivairove tikrai plati. Dziugina tai, jog interneto teikiamos galimybes leidzia palyginti skirtingu sistemu parametrus bei zinoma kainas nevykstant i prekybos vietas

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *