Stiprinama korupcijos prevencija politinėje veikloje


Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) vyko Rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių partijų finansavimo korupcijos prevencijos 2016-2017 metų programos aptarimas.

VRK sukurtos Programos tikslas – užtikrinti ilgalaikę, veiksmingą ir kryptingą korupcijos prevencijos ir kontrolės sistemą rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių partijų finansavimo srityse.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ne kartą yra teikusi įvairių įstatymų pataisas, nukreiptas į įvairių formų politinės korupcijos mažinimą. Tačiau iki šiol trūko kompleksinių korupcijos prevencijos priemonių šioje srityje. Programos aptarime dalyvavusio STT direktoriaus pavaduotojo Romo Zienkos teigimu, ši Programa pasižymi sistemiškumu, konkretumu ir aiškumu, numatytos tikslinės priemonės, kurios turi užtikrinti didesnį politinių ir rinkimų procesų skaidrumą bei pilietinį sąmoningumą.

Be VRK į šios prieš politinę korupciją nukreiptos Programos įgyvendinimą taip pat įsitrauks Generalinė prokuratūra, Policijos departamentas ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių partijų finansavimo korupcijos prevencijos programa yra viena iš penkių Nacionalinėje kovos su korupcija programoje numatytų šakinių programų. Antikorupcinės šakinės programos yra taip pat parengtos viešųjų pirkimų, aplinkos apsaugos, sveikatos priežiūros ir sporto srityse.

Informacijos šaltinis – STT.

2016.02.25; 06:42

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.