Strateginis Lietuvos projektas RAIN-2 pelnė tarptautinį apdovanojimą


Europos Komisijos šiemet paskelbtame konkurse Europos plačiajuosčio interneto apdovanojimams pelnyti projektas „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2) įvertintas „Socialinio ir ekonominio poveikio bei prieinamumo“ nominacija.

Tai paaiškėjo Briuselyje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje, kurioje dalyvavo ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

„Vieniems ruduo – derliaus nuėmimo metas, kitiems – pasiektų rezultatų įvertinimas. Savo pirmtako projekto RAIN įgyvendinimo metu pastatytą plačiajuosčio ryšio tinklą RAIN-2 praplėtė 5775 kilometrais. Lietuvoje nutiestas kabelių ilgis gali būti tapatinamas su atstumu nuo Vilniaus iki Barselonos ir atgal. Tačiau mums svarbūs ne tiek kabelių kilometrai, kiek prie tinklo prijungtos 982 gyvenvietės, kurios galės naudotis internetu“, – sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

Projekto įgyvendinimo metu sukurta infrastruktūra pasiekė apie 700 tūkst. gyventojų, o skaičiuojant bendrai su įgyvendintu pirmuoju RAIN projektu – apie vieną milijoną. 51 ryšio operatorius, naudodamasis RAIN infrastruktūra, teikia paslaugas savo klientams.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šalies namų ūkių, turinčių kompiuterį ir plačiajuosčio interneto prieigą, skaičius kaimiškosiose vietovėse per pastarąjį dešimtmetį išaugo daugiau kaip 12 kartų. Per tą laiką vidutinis interneto greitis padidėjo net 45 kartus. Visa tai lėmė, kad pagal plačiajuosčio interneto šviesolaidinėmis ryšio linijomis skvarbą Lietuva užėmė aštuntą vietą pasaulyje ir tapo lydere Europoje.

Tarptautiniame konkurse dalyvavo ir savo patirtimi dalijosi 17 Europos valstybių, į paskelbtas 5 nominacijas pretendavo 48 projektai.

Susisiekimo ministerija kartu su viešąja įstaiga „Plačiajuostis internetas“ projekto RAIN-2 įgyvendinimą pradėjo 2009 m. gruodį ir baigė šį rudenį.

Informacijos šaltinis – Susisiekimo ministerija.

2015.11.18; 04:55

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.