STT: Apeliacinis teismas Panevėžio viešbučio „Romantic“ savininkę nuteisė laisvės atėmimu


Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs Panevėžio viešbučio „Romantic“ savininkės D. K. ir vienos bendrovės direktoriaus A. K. skundus dėl 2015 m. kovo 23 d. Šiaulių apygardos teismo nuosprendžio, D. K. pripažino kalta dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, turto pasisavinimo, dokumentų suklastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo.

Už šias nusikalstamas veikas apeliacinis teismas D. K. skyrė laisvės atėmimą 2 metams ir 7 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 3 metams. Be to, iš D. K. valstybės naudai nuspręsta konfiskuoti 197 504 litų (57 201 eurų).

Lietuvos apeliacinis teismas pripažino kaltu dėl turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, sukčiavimo, dokumentų suklastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo ir kitą šios baudžiamosios bylos dalyvį – vienos bendrovės direktorių A. K. Jam paskirta bausmė – pusantrų metų laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant 2 metams.

Ši byla buvo išskirta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų atliekamo ikiteisminio tyrimo dėl galimai apgaule užvaldytų Panevėžio miesto savivaldybės lėšų, kurios turėjo būti skirtos krepšinio plėtrai Panevėžyje, ir jų neteisėto panaudojimo rekonstruojant viešbutį „Romantic“.

Ikiteisminio tyrimo metu STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad bendrovės, kuriai priklauso viešbutis „Romantic“, generalinė direktorė 2012 metų birželio pabaigoje susitarė su vienos bendrovės direktoriumi A. K., jog jis suras įmonę, kuri, neatlikusi viešbučio „Romantic“ remonto darbų, išrašys už juos tikrovės neatitinkančią sąskaitą. Buvo suklastota statybos subrangos sutartis, pažyma apie neva atliktus statybos ir remonto darbus, sąskaita-faktūra.

Vėliau šie suklastoti dokumentai buvo įtraukti į bendrovių apskaitą. 2012 metų rudenį viešbučio „Romantic“ savininkė pasisavino jos vadovaujamai bendrovei priklausančius pinigus, iš kurių dalį pagal susitarimą sumokėjo šiose machinacijose jai talkinusiam kitos bendrovės direktoriui A. K.

Nuteistajai D. K. – tai dar vienas nuosprendis. Praėjusių metų liepos mėnesį Panevėžio apygardos teismas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo ir pasikėsinimo sukčiauti D. K. paskyrė beveik 17 tūkst. eurų baudą; spalio mėnesį už kyšininkavimą paskirta 3,5 metų nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant 2 metams. Nuosprendžiai dar neįsiteisėję, nes yra apskųsti.

Informacijos šaltinis – STT.LT portalas.

2016.01.16; 04:50

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.