STT: Buvusiam Šilutės kriminalinės policijos vadovui – 2,5 metų laisvės atėmimo bausmė


Apeliacinis teismas, išnagrinėjęs buvusio Šilutės rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkui A. R. skundą, konstatavo, kad Klaipėdos apygardos teismas pagrįstai jam skyrė 2,5 metų laisvės atėmimo bausmę. Šios bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams.

Tokia bausmė aukštas pareigas policijoje ėjusiam pareigūnui skirta už sukčiavimą ir imituotą automobilio vagystę.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai išsiaiškino policininkų sugalvotą nusikalstamą pinigų pasisavinimo schemą, kaip apgaule buvo gauta draudimo išmoka už tariamai pavogtą automobilį.

Šiam nusikaltimui įvykdyti buvo panaudotas A. R. automobilis „BMW X5“. Policininkas, pasitelkęs savo kolegą – Klaipėdos policijos Autotransporto priemonių grobimo skyriaus viršininką E. T. – ir dar du asmenis, vienas iš kurių buvo taip pat policininkas, paslėpė savo automobilį ir pranešė, kad jis pavogtas, o vėliau organizavo jo išardymą ir detalių realizavimą.

STT tyrimo metu taip pat nustatyta, kad E. T. žinodamas, kad jo vadovaujamame skyriuje yra atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl pavogtų automobilių „Mersedes-Benz“ (priklausiusio jo pažįstamai) ir „Audi A6“ (priklausiusio jam pačiam), tyčia neinformavo savo kolegų apie automobilių buvimo ir saugojimo vietą, o organizavo jų išardymą ir ketino realizuoti šių automobilių detales.

Už padėjimą A. R. ir savo paties padarytus nusikaltimus 2014 m. teismas E. T. skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Nuteistieji taip pat privalės atlyginti 8523 eurų  turtinę žalą AB „Lietuvos draudimui“.

Skelbdamas nuosprendį, teismas konstatavo, kad buvę policijos pareigūnai nusikalstamas veikas padarė ne kaip privatūs asmenys, o kaip pareigas einantys valstybės tarnautojai. Tokiais nusikalstamais veiksmais jie diskreditavo policiją ir valstybę.

Informacijos šaltinis – STT.

2016.02.13; 13:38

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.