STT: Kėdainių gimnazistai diskutavo apie korupciją


Kėdainių rajono savivaldybės iniciatyva Kėdainių Šviesiojoje, „Atžalyno“ gimnazijose ir „Ryto“ progimnazijoje surengti susitikimai su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininke Daina Paštuoliene.

Mokiniai buvo supažindinti su korupcijos reiškiniu ir daroma žala valstybei, aptartos galimybės jam pasipriešinti, aiškintasi, koks moksleivių ir jaunimo vaidmuo kovojant su korupcija ir ką šioje srityje veikia STT pareigūnai.

Gimnazistai noriai diskutavo apie konkrečias gyvenimiškas situacijas, su kuriomis susiduria jų tėvai, seneliai ir jie patys. Jų nuomone, ypač aktualios situacijos, susijusios su gydymo įstaigų veikla. Neatsitiktinai aktyviai buvo sprendžiama dilema: papildomas atlygis gydytojui – kyšis ar dovana?

Dažnai klaidingai manoma, jog dovana yra po valstybės tarnautojo veiksmo atlikimo, o kyšis – prieš veiksmo atlikimą. Todėl visiems vertėtų prisiminti, jog abu atvejai: tiek atlygis prieš gydymą, tiek po jo, įstatymų yra traktuojami kaip kyšis.

Taip pat nemenką sąmyšį sukėlė mokiniams užduotas klausimas apie nusirašinėjimą, paruoštukų naudojimą, už atlygį davimą nusirašyti draugui. „Transparency International“ atliktas Lietuvos jaunimo sąžiningumo tyrimas atskleidė, kad nesąžiningas elgesys mokyklose ir universitetuose pasitaiko gana dažnai.

Deja, tokį elgesį pateisina dauguma jaunuolių, o blogiausia, kad jie nenori nieko keisti. Šis požiūris yra ydingas ir į tai mokytojai ir dėstytojai turėtų kreipti didesnį dėmesį.

Siekdama ugdyti mokinių antikorupcines nuostatas, STT kasmet rengia daug antikorupcinių akcijų, susitikimų, konkursų ir aktyviai prisideda prie savivaldybių švietimo ir ugdymo skyrių vykdomų antikorupcinių iniciatyvų, bendradarbiauja su jaunimo organizacijomis, kartu rengia debatus, paskaitas, diskusijas.

Antikorupcinis visuomenės švietimas yra viena iš STT veiklos sričių ir jis yra nukreiptas ne tik į valstybės tarnautojus ir verslo atstovus, bet ir į jaunimą.

Informacijos šaltinis – Specialiųjų tyrimų tarnyba.

2016.03.19; 06:23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.