STT: Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė nuosprendį bankroto administratoriui


Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo nuteistojo bankroto administratoriaus V. K., reikalavusio iš bankrutavusios įmonės vadovo 200 000 litų kyšio, apeliacinį skundą.

Teisėjų kolegija nusprendė pakeisti Šiaulių apygardos teismo 2015 m. kovo 4 d. nuosprendį, kuriuo V. K. buvo pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo. Pirmosios instancijos teismo paskirtos 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, atliekant ją pataisos namuose, vykdymą Apeliacinis teismas V. K. atidėjo dvejiems metams ir 6 mėnesiams.

Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu V. K. taip pat įpareigotas neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Teismas pažymėjo, kad po skundžiamo nuosprendžio priėmimo 2015 m. kovo 24 d. įsigaliojo Baudžiamojo kodekso 75 straipsnio 1 dalies pakeitimas, leidžiantis atidėti bausmės vykdymą ir asmenims, padariusiems sunkų nusikaltimą, jei paskirta laisvės atėmimo bausmė neviršija ketverių metų. Teisėjų kolegija, įvertinusi nuteistojo asmenybę, jo socialinius ryšius, mano, kad bausmės tikslai bus pasiekti atidedant paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą.

2013 m. gruodžio 3 d. STT Šiaulių valdybos pareigūnai bankroto administratorių sulaikė vieno Šiaulių prekybos centro kieme, kai jis iš buvusio vienos bankrutuojančios įmonės direktoriaus priėmė dalį kyšio – 50 000 litų.

STT pareigūnų atliktame ikiteisminiame tyrime nustatyta, jog V. K., vykdydamas uždarosios akcinės bendrovės bankroto procedūras, iš buvusio įmonės direktoriaus reikalavo ir susitarė priimti 200 000 litų kyšį už tai, kad veikdamas pagal jam suteiktus įgaliojimus atliks tam tikrus veiksmus ir tada bus sudaryta taikos sutartis ir nutrauktas civilinis procesas, pradėtas dėl buvusio įmonės direktoriaus ir jo šeimos narių.

Informacijos šaltinis – stt.lt

2015.11.05; 04:46

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.