STT: Netrukus Tarptautinė antikorupcijos diena – kviečiame į šiai dienai paminėti skirtus renginius


Gruodžio 9 d., minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, visoje Lietuvoje vyks renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į korupciją, ugdyti pilietinį sąmoningumą ir skatinti netoleruoti korupcijos.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) gruodžio 9 d., 12 val. Vinco Kudirkos aikštėje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės surengs viešą akciją „Vokelis ne kyšiams, o Jūsų šventiniams linkėjimams“ ir kvies vilniečius ir miesto svečius prisiminti savo artimuosius – parašyti jiems šventinį palinkėjimą ir taip prisidėti prie kovos su korupcija šalyje. Atvirlaiškiai, kuriuose pavaizduotas stilizuotas vokas su antikorupcine žinute ir palinkėjimu bus dalinami visoje Lietuvoje – antikorupcinę žinutę visuomenei padės perduoti Lietuvos policija ir muitinė.

Lietuvos Respublikos Vyriausybėje, minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, bus įvertintos ir apdovanotos 2016 metais sėkmingai veikusios Lietuvoje valstybinių institucijų imuniteto tarnybos.

Lietuvos Respublikos Seime vyks diskusija „Lietuvos įsipareigojimai įgyvendinant Jungtinių Tautų konvencijos prieš korupciją nuostatas: kas padaryta ir ko tikimės?“ „Transparency International“ Lietuvos skyrius ir ,,Baltoji banga“ inicijuoja viešąją diskusiją verslo, nevyriausybinio ir valstybinio sektoriaus atstovams. Renginys vyks Vilniaus mokytojų namuose, bus dalijamasi idėjomis ir ieškoma galimybių bendriems projektams antikorupcinei aplinkai stiprinti.

Klaipėdoje gruodžio 9 d. vyks konferencija „Viešojo ir privataus sektorių partnerystė. Antikorupcinės aplinkos kūrimas“, kuri dialogui suburs privataus ir viešojo sektoriaus atstovus. Šio renginio organizatoriai: Klaipėdos universitetas, Klaipėdos miesto savivaldybė, STT Klaipėdos valdyba. Privataus ir viešojo sektoriaus diskusijose bus pristatytas STT bendradarbiaujant su privačiu sektoriumi parengtas Antikorupcinės aplinkos verslui vadovas.

Ne tik gruodžio 9 d., bet ir visą šią savaitę Lietuvos savivaldybėse ir mokyklose bus organizuojami įvairūs moksleivių ir studentų antikorupciniai konkursai, debatai ir kiti renginiai.

Tarptautinė antikorupcijos diena gruodžio 9-ąją kasmet minima nuo 2004 m. visame pasaulyje. Ji skirta atkreipti dėmesį į korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos eisenos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises ir korupcijos atvejus. Tarptautinę antikorupcijos dieną inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti ir buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją.

Informacijos šaltinis – Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

2016.12.07; 05:40

print