STT: Už kyšius galėjo nedirbti privalomųjų viešųjų darbų


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorai atlieka ikiteisminį tyrimą ir aiškinasi, kaip vienoje iš Skuodo rajone esančių seniūnijų darbo neturintys asmenys už kyšius galėjo gauti bedarbio pašalpas nedirbdami jiems paskirtų privalomųjų viešųjų darbų.

Gauta duomenų apie seniūnijos seniūno, specialistės ir Klaipėdos teritorinės darbo biržos Skuodo skyriaus klientų aptarnavimo centrų vyresniosios specialistės galimai darytus korupcinius nusikaltimus.

Vakar seniūnas, šios seniūnijos specialistė ir Darbo biržos Skuodo skyriaus klientų aptarnavimo centro vyresnioji specialistė buvo sulaikyti ir apklausti. Jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Įtariama, kad šie valstybės tarnautojai sistemingai už kyšius piktnaudžiaudami tarnyba klastojo darbo biržoje užsiregistravusių asmenų darbo laiko apskaitos žiniaraščius, įrašant juose žinomai neteisingus duomenis, apie neva atliktus viešuosius darbus.

Taip pat manoma, kad už tariamai atliktus viešuosius darbus gautą atlyginimą fiktyviai dirbantys asmenys kaip kyšį atiduodavo minėtiems valstybės tarnautojams. Tokiu būdu realiai privalomų viešųjų darbų nedirbantys asmenys nebuvo išbraukiami iš bedarbių sąrašų ir neprarasdavo bedarbio pašalpos bei socialiai apdraustojo statuso.

Viešieji darbai, tai laikino pobūdžio darbai, organizuojami teritorinėje darbo biržoje įsiregistravusiems asmenims ir atliekami  pagal viešųjų darbų programas. Jų tikslas – ne tik teikti socialinę naudą vietos bendruomenėms padedant palaikyti ir plėtoti vietos bendruomenės socialinę infrastruktūrą, bet ir suteikti  galimybę darbo ieškantiems asmenims užsidirbti pragyvenimui būtinų lėšų.

Pagal Skuodo rajono savivaldybės tarybos patvirtintą viešųjų darbų programą, 2015 m. į viešuosius darbus buvo numatyta įtraukti daugiau kaip 700 darbo ieškančių Skuodo rajono savivaldybės gyventojų, o jų darbo užmokesčiui planuota panaudoti 259 355 eurus, skirtus savivaldybei iš valstybės biudžeto valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti ir 356 152 eurus, skirtus Klaipėdos teritorinės darbo biržos iš Užimtumo fondo.

Informacijos šaltinis – STT.

2016.02.24; 18:27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.