Su Estijos VRM atstovais pasidalinta patirtimi viešojo saugumo užtikrinimo srityje


Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) lankėsi Estijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Generalinio sekretoriaus pavaduotojas viešosios tvarkos ir migracijos politikos klausimais Raivo Küüt ir Sienos apsaugos politikos departamento direktorius Viljar Kärk.

Susitikime su vidaus reikalų viceministru Artūru Norkevičiumi ir VRM kancleriu Algirdu Stončaičiu, kuriame taip pat dalyvavo VRM departamentų ir pavaldžių įstaigų atstovai, buvo pasikeista informacija ir patirtimi aktualiausiais vidaus saugumo ir migracijos politikos klausimais.

Viceministras A. Norkevičius kolegoms iš Estijos pristatė VRM kuruojamas sritis, svarbiausius uždavinius viešojo saugumo srityje, politikos formavimo ir įgyvendinimo principus bei svarbiausius planuojamus pokyčius. Taip pat buvo papasakota apie įstaigų prie VRM veiklą, atsakomybės sričių pasidalijimą tarp ministerijos ir policijos bei sienos apsaugos tarnybų ir kt.

Kalbėdamas apie vykdomas ir būsimas reformas vidaus saugumo srityje A. Norkevičius akcentavo, jog labai svarbu įvertinti ir naujas grėsmes viešajam saugumui. „Šiandieninėje geopolitinėje situacijoje susiduriama su naujais iššūkiais, todėl labai svarbu į tai atsižvelgti ir organizuojant tarnybų darbą – jos turi būti pasirengusios veikti sutelktai ir maksimaliai efektyviai reaguoti į šias grėsmes“, – sakė viceministras.

Susitikime dalyvavę Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM (VSAT) atstovai pristatė šios tarnybos vykdomas funkcijas, struktūrą ir svarbiausius uždavinius bei planus, papasakojo apie pasienio užkardų darbą, naudojamas technines pasienio apsaugos priemones ir kt. Taip pat buvo pristatyta kontrabandos ir nelegalios migracijos situacija bei su tuo susijusi statistika.

Policijos atstovai svečiams iš Estijos pristatė policijos migracijos padalinių darbą, policijos atliekamas funkcijas migracijos srityje bei jų specifiką.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarta Europos Sąjungos migracijos darbotvarkė, pasidalinta informacija apie šalių nacionalinius sprendimus dėl pabėgėlių perkėlimo iš Italijos ir Graikijos bei aktualiausius su šių sprendimų įgyvendinimu susijusius iššūkius.

Estijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Generalinio sekretoriaus pavaduotojas R. Küüt kartu su šios ministerijos Sienos apsaugos politikos departamento direktoriumi V. Kärk taip pat vyko į Lietuvos – Baltarusijos pasienį, kur apsilankė VSAT Kenos ir Padvarionių užkardose bei susipažino su jų darbu.

Informacijos šaltinis – Lietuvos vidaus reikalų ministerija.

2015.11.25; 05:53

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.