Su naująja Vokietijos gynybos ministre aptarė galimybes stiprinti bendradarbiavimą


A. Anušauskas su naująja Vokietijos gynybos ministre aptarė galimybes stiprinti bendradarbiavimą. KAM nuotr.

Vokietiją matome kaip ypatingos svarbos partnerį ir tvirtą Lietuvos saugumo ramstį. Norime mūsų glaudų bendravimą ateinančiais metais sustiprinti ir pagilinti dar labiau, sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, sekmadienį Rukloje aptaręs dvišalio bendradarbiavimo klausimus su naująja Vokietijos gynybos ministre Christine Lambrecht.
 
„Prieš penkerius metus pradėdama vadovauti NATO batalionui Lietuvoje Vokietija priėmė itin svarbų mūsų valstybės ir regiono saugumui sprendimą. Matydami tai, kas vyksta prie Ukrainos sienų, galiu tik įsivaizduoti, kaip turėtų jaustis mūsų visuomenė, jei jūsų čia nebūtų. Vokietijos ir kitų NATO sąjungininkų nuolatinis buvimas Lietuvoje yra pagrindinis mūsų saugumo garantas”, – kalbėjo ministras A. Anušauskas.
 
Ch. Lambrecht, kuri pradėjo eiti Vokietijos gynybos ministrės pareigas prieš kiek daugiau nei savaitę, pirmajam savo vizitui užsienyje pasirinko Lietuvą – ministrė Rukloje lanko NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančius Vokietijos karius. 2017 metų pradžioje reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione dislokuotam batalionui Vokietija ne tik vadovauja, bet ir skiria didžiausią karių skaičių.
 
Aptardami saugumo situaciją regione ministrai skyrė didelį dėmesį Ukrainai. A. Anušauskas pabrėžė, kad diplomatinių priemonių Rusijai atgrasyti neužteks, todėl būtina remti Ukrainą visomis įmanomomis priemonėmis. Pasak ministro, bet koks situacijos prie Ukrainos sienų tęsinys turės įtakos mūsų regiono saugumui, o šiame kontekste Vokietijos sprendimai bus ypatingai svarbūs.
 
Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos sąjungininkių saugumo ir gynybos srityje – ši šalis ypač prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo, ji yra ilgametė Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos kariuomenę, ginkluotę, karinę techniką. Vokietija ne tik vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei, o taip pat aktyviai dalyvauja ir NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Pastaruoju metu Vokietija tapo ir pagrindine Lietuvos partnere tarptautinėse operacijose Malyje, Viduržemio jūroje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.12.20; 04:30
print