Su Turkijos ambasadoriumi aptartos politinio bei ekonominio bendradarbiavimo galimybės


Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus susitikime ketvirtadienį su kadenciją pradedančiu Turkijos ambasadoriumi Gokhanu Turanu aptartos naujos Turkijos ir Lietuvos politinio ir ekonominio bendradarbiavimo galimybės, investicijų ir turizmo skatinimas, garbės konsulatų tinklo plėtra. 

Turkijos ambasadorius Gokhanas Turanas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

„Lietuva ir Turkija tradiciškai palaiko draugiškus santykius, tikimės, kad mūsų dvišalis bendradarbiavimas įvairiose srityse ir toliau stiprės. Turkija yra viena iš svarbiausių partnerių Šiaurės Atlanto aljanse, atlieka esminį vaidmenį sudėtingame Rytų Viduržiemio ir Juodosios jūros regione“, – sveikindamas naująjį Turkijos ambasadorių sakė ministras L. Linkevičius.

Ministras pasidžiaugė praėjusiais metais įvykusiais dvišaliais vizitais ir pakartojo Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui atvykti į Lietuvą. Ministras L. Linkevičius su Turkijos ambasadoriumi taip pat aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose bei Ukrainoje, pakartodamas, kad Lietuva labai vertina nuoseklią Turkijos poziciją dėl Ukrainos ir Krymo. 

Turkijos ambasadorius Lietuvoje G. Turanas skiriamuosius raštus prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė sausio 9 dieną. Tai – pirmasis jo paskyrimas ambasadoriumi. Iki šio paskyrimo diplomatas ėjo Turkijos užsienio reikalų ministerijos Centrinės Azijos ir Kaukazo departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo G. Turanas yra devintasis Turkijos ambasadorius Lietuvai ir ketvirtasis, reziduojantis Vilniuje. Lietuvos ir Turkijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1930 metais, atkurti 1991 metais.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.18; 06:12

print