Suimtas Maljorkoje


Ispanijos teismas pradėjo nagrinėti numanomų Rusijos mafijozų bylą. Jie buvo suimti praėjusį trečiadienį Balearų salose. Tie asmenys kaltinami priklausę organizuotai nusikalstamai grupuotei (ONG) Taganskaja. Pagrindinis įtariamasis Aleksandras Romanovas investavo daug lėšų Maljorkoje.

El Mundo skiria keletą straipsnių Ispanijos policijos surengtai operacijai ir suimtųjų likimui.

Gruodžio 14 dienos straipsnio antraštė skelbė: „Per didelę operaciją prieš Rusijos mafiją sulaikyti 8 asmenys perduoti teismo žinion“. Straipsnis parengtas pagal agentūros Europa Press medžiagas.

Tie žmonės buvo sulaikyti įtarus plovę kapitalą, įsigytą iš neteisėtos veiklos, kuria vertėsi rusų nusikalstama organizacija, žinoma kaip Taganskaja, sakoma straipsnyje.

Laikraščio duomenimis, operaciją koordinavo Europolas. „Tyrimas pradėtas daugiau nei prieš 20 mėnesių, kai Ispanijos žandarmerija atskleidė pagrindinio įtariamojo šioje schemoje Aleksandro Romanovo kriminalinius ryšius: jis investavo daug lėšų Maljorkoje, taip pat ir į Hotel Mar v Pins“, – sakoma straipsnyje.

Taip pat pasirodė straipsnis, pavadintas „Paleista viena iš sulaikytųjų per operaciją prieš Rusijos mafiją“, jis irgi parengtas pagal agentūros Europa Press medžiagas. Pranešama, kad ta moteris buvo paleista laisvėn po to, kai davė parodymus teisme. „Pasak bylai artimų šaltinių, tai numanomo mafijozų grupės atsakingo asmens Aleksandro Romanovo tarnautoja“, – sakoma straipsnyje.

„Preliminari išvada: rusų mafijos lyderis ir jo žmona nebus paleisti už užstatą“, – skelbia gruodžio 20-ąją išspausdinto trečiojo straipsnio antraštė (parašyta pagal agentūros Europa Press medžiagą). Remdamasis šaltiniu iš teismo, laikraštis taip pat praneša, kad trečiasis suimtasis gali būti paleistas už 100 tūkst. eurų užstatą.

„Tie asmenys kaltinami, kaip numanoma, priklausę organizuotai grupuotei, sąsajomis su pinigų plovimu, nusikaltimais darbo žmonių teisėms ir finansų ministerijai, o taip pat komercinių dokumentų klastojimu“, – sakoma straipsnyje.

Penki iš aštuonių suimtųjų laikinai paleisti laisvėn, bet jiems uždrausta išvykti iš Ispanijos, praneša leidinys.

2013.12.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.