Suimti įtariamieji, apiplėšę dailininko Justino Vienožinskio sodybą


Panevėžio apylinkės teismas, patenkinęs prokuroro prašymą, leido trims mėnesiams paskirti kardomąją priemonę – suėmimą nuo įsigaliojusio teismo nuosprendžio pasislėpusiam ir užvakar sulaikytam kauniečiui M. M., kuris yra įtariamas kartu su kitais dviem bendrininkais dalyvavęs apiplėšiant žymaus dailininko Justino Vienožinskio sodybą ir kitais nusikaltimais nuosavybei. 

2011 m. birželio 17 d. naktį plėšikai, įsibrovę į Rokiškio rajono Pirmajame Audronių kaime esančią žymaus Lietuvos dailininko J. Vienožinskio sodybą, grasindami peiliu surišo čia gyvenusį menininko sūnų, gąsdino jo žmoną ir pas juos paviešėti atvykusius šeimos narius. Įsibrovėliai, naudodami fizinį ir psichologinį smurtą, atėmę ryšio priemones ir neleisdami nukentėjusiesiems kviestis pagalbos, apiplėšė sodybą ir pagrobė 40 tūkst. litų, tris mobiliuosius telefonus, asmeninius daiktus ir istorinės reikšmės vertybes, tarp jų ir XVII amžiaus smuiką, supjaustė paveikslus.

Šių nusikaltimų tyrimui vadovaujančio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Aurelijaus Navicko teigimu, žymaus dailininko sodybos, kurioje buvo numatyta atidaryti muziejų, apiplėšimas sujaudino kūrėjo ir dailės pedagogo artimuosius, gerbėjus ir šalies visuomenę. Šį rezonansinį nusikaltimą profesionaliai ir kruopščiai tyrusiems pareigūnams pavyko nustatyti įtariamuosius ir juos sulaikyti.

Pernai rudenį atskleista, kad plėšime galėjo dalyvauti šiuo metu įkalinimo įstaigoje bausmę už kitas veikas atliekantis ne karą teistas Zarasų gyventojas E. Ž. Pastarajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas vėliau buvo pakeista į dokumentų paėmimą ir užstatą. Šių metų vasarą sostinėje buvo sulaikytas dar vienas įtariamasis A. G., kuris nusikaltimo padarymo metu buvo nepilnametis.

Tik šią vasarą po ilgų paieškų policijos pareigūnams pavyko aptikti pavogtų istorinių vertybių pėdsakus. Buvo rasti istorinę vertę turintys pavogti dirbiniai, taip pat dešimčia tūkstančių litų vertinamas auksinis žiedas su smaragdu ir šešiais deimantais ir XVII amžiaus smuikas, kurio turtinę ir istorinę vertę dar nustatys Kultūros ir paveldo departamento specialistai. Rasti pavogtą turtą pavyko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams bendradarbiaujant su Kauno vyriausiojo policijos komisariato ir Utenos vyriausiojo policijos komisariato Zarasų policijos komisariato kolegomis.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas apiplėšęs pagrobė didelės vertės turtą ar didelės mokslinės, istorinės arba kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, arba apiplėšė dalyvaudamas organizuotoje grupėje, numato laisvės atėmimo bausmę iki 10 metų.

Informacijos šaltinis – Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė (komunikacijai) Vida Bielskytė.

2013.10.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *