Sulaikytas vienas iš įtariamųjų Sausio 13-osios įvykių byloje


Vakar vakare buvo sulaikytas užsienio valstybės pilietis, kuris, galimai yra vienas iš įtariamųjų ikiteisminiame tyrime dėl Sausio 13-osios įvykių Lietuvoje.

Šiuo metu tyrimui vadovaujantys ir jį organizuojantys Generalinės prokuratūros prokurorai tikslina sulaikyto asmens tapatybės duomenis bei atlieka kitus baudžiamojo proceso kodekse tokiais atvejais numatytus veiksmus, todėl pateikti išsamesnės informacijos apie sulaikymo aplinkybes bei patį sulaikytą asmenį nėra galimybės.

Šiame ikiteisminiame tyrime įtariamaisiais pripažinti 79 asmenys Rusijos Federacijos, Ukrainos ir Baltarusijos Respublikos piliečiai. Įtarimai jiems pareikšti dėl galimo tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis (Baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 100 str.), tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymo (BK 101 str.), tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimo (BK 103 str. 1 d.), draudžiamos karo atakos prieš civilius (BK 111 str. 1 d.) ir uždraustų karo priemonių naudojimo (BK 112 str.). Teismui skyrus šiems įtariamiesiems kardomąsias priemones – suėmimus, ir atsižvelgiant į tai, kad šie asmenys yra ne Lietuvoje, jų atžvilgiu yra išduoti Europos arešto orderiai.

Per paskutiniuosius trejus metus į užsienio valstybes išsiųsta beveik 100 teisinės pagalbos pašymų, išanalizuota keli tūkstančiai vaizdo dokumentų, apklausta beveik 300 liudytojų, atlikti kiti Baudžiamojo proceso kodekse numatyti veiksmai. Šiuo metu bylą dėl karinių veiksmų Lietuvoje 1991 m. sausį, kai buvo nužudyta 14 civilių, 31 – sunkiai sutrikdyta sveikata ir daugiau nei 1000 žmonių buvo kitaip sužaloti, sudaro per 700 tomų medžiagos.

Informacijos šaltinis – Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius.

2014.03.13; 11:15

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.