Surėjuje rastas negyvas informatorius, turėjęs esminių duomenų apie grandiozinę aferą Rusijoje


Rusas Aleksandras Perepiličnas, padėjęs Šveicarijos prokuratūrai atskleisti rusų korumpuotų valdininkų pinigų plovimo bylą, mirė Didžiojoje Britanijoje paslaptingomis aplinkybėmis.

Taip praneša “The Independent”. „Tas turtingas biznierius prieš trejus metus pasistengė rasti prieglobstį Didžiojoje Britanijoje po to, kai susikivirčijo su galingu kriminaliniu sindikatu“, – rašo žurnalistai Jerome Tayloras ir Kechel Milmo.

A.Perepiličnas mirė Anglijoje „šeštadienį prieš dvi savaites“ (kaip rašo laikraštis), bet pranešimai apie jo mirtį pasirodė žymiai vėliau.

Kokios A.Pepepilično mirties aplinkybės? Jis paprasčiausiai parkrito ant žemės prie savo namų Surėjaus grafystėje, tvirtina laikraštis. Jam buvo 44 metai, iš išvaizdos jis atrodė sveikas.

Laikraštis sužinojo, kad A.Perepiličnas buvo vienas iš pagrindinių kaltinimo liudytojų vadinamojoje Kliujevo grupės byloje. „Tai paslaptingas korumpuotų Rusijos valdininkų ir kriminalinio pasaulio atstovų tinklas. Jie įsipainioję į virtinę aferų, susijusių su milijonų milijonais svarų mokesčių, ir Maskvos teisininko Sergejaus Magnickio, kuris demaskavo teisės pažeidimus, mirtimi tardymo izoliatoriuje“, – sakoma straipsnyje.

A.Perepiličnas – jau ketvirtas iš skandale veikiančių asmenų, netikėtai išėjęs iš gyvenimo, tvirtina laikraštis.

Surėjaus policija pranešė, kad A.Perepilično lavono skrodimas neleido padaryti galutinės išvados apie mirties priežastį, tyrimai tęsiami. Pasak policininkų, į mirtį nežiūrima įtartinai, bet galimas ir papildomas tyrimas.

A.Perepiličnas „pateikė detalių įrodymų, paaiškinusių, kaip keletas mokesčių tarnybos valdininkų iš Maskvos neregėtai praturtėjo išsyk po aferos su Didžiosios Britanijos investicijų fondo “Hermitage Capital Management” mokesčiais, ir pasinaudojo sąskaitomis Šveicarijos banke, kad įsigytų prabangaus nekilnojamojo turto Dubajuje ir Juodkalnijoje“, – sakoma straipsnyje.

“Hermitage Capital Management” perdavė įrodymus Šveicarijos prokuratūrai, ir šių metų pradžioje ji pradėjo tyrimą.

„Būtent A.Perepiličnas nuvežė visus įrodymus, kurie jiems reikalingi tyrimui pradėti. Jis nusivežė dokumentus apie fiktyvias firmas, sąskaitas “Credit Suisse, turto sandėrius. Visą rinkinį“, – pranešė laikraščiui neįvardytas informacijos šaltinis.

Žurnalistai primena aferos versiją, kurią dėsto “Hermitage Capital Management” vadovas Bilas Brauderis.

Pateikiama ir Rusijos Federacijos VRM versija: „Gudri afera buvo įvykdyta lentpjūvės darbuotojo ir žmogaus, nuteisto už buto apiplėšimą (abu gavo po 5 metus kalėjimo ir dabar atlieka bausmę), susitarus su dar trimis, kurie per tą laiką mirė. Vienas mirė nuo infarkto dar iki tol, kai buvo įvykdytas nusikaltimas, kitas rastas negyvas Ukrainoje, trečias iššoko iš balkono ir užsimušė“.

“Hermitage Capital Management” nekomentuoja A.Perepilično mirties. Šveicarijos generalinė prokuratūra patvirtino, kad A.Perepiličnas perdavė įrodymus federacinei prokurorei Marijai Antonelai–Bino.

Nuotraukoje: rusas Aleksandras Perepiličnas, padėjęs Šveicarijos prokuratūrai atskleisti rusų korumpuotų valdininkų pinigų plovimo bylą, ir miręs Didžiojoje Britanijoje paslaptingomis aplinkybėmis.

Šaltinis: “The Independent”

2012.12.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *